Maļinovā iepazina maizes tapšanas noslēpumus

AKTUĀLI

Garda, labi izcepta maize ir katras saimnieces lepnums. 21.martā radošās darbnīcas ietvaros visiem interesentiem bija iespēja iepazīties ar rudzu maizes tapšanas procesu, klausoties saimnieces I.Saninas maizes cepšanas pieredzes stāstus, kā arī nogaršojot rudzu maizi ar kaņepju sviestu, jo kaņepes ir latviešu nacionālais augs, turklāt kaņepju sēklas ir lielisks enerģijas un minerālu avots.

Sākumā pasākuma apmeklētājiem I.Sanina pastāstīja, kas jāievēro, lai maizīte izdotos garda un skaista. Pēc viņa vārdiem, galvenais nosacījums – klaipiņš jāveido ar lielu mīlestību un domājot labas domas. Arī pasākuma laikā bija iespēja apskatīt dažādus darbarīkus un traukus, kurus senatnē izmantoja maizes cepšanai. Dāvanā darbnīcas dalībnieki varēja dabūt ieraugu, lai no tā pagatavotu maizīti savās mājās.

Liela pateicība viesiem no Dubnas pagasta par atsaucību un draudzīgu noskaņu.

Informāciju sagatavoja
Maļinovas pagasta saieta nama vadītāja
Jeļena Vasiļjeva

Mūsdienu deju festivāls "Hipeastrs 2018"