Mākslas plenērs “Ziedu svētkiem vieta..”

AKTUĀLI

Kopš Raiņa mājas atjaunošanas Berķenelē ir notikušas vairākas tematiskas mākslas akcijas un plenēri. Turpinot iedibināto tradīciju, arī šogad Berķenelē notiks mākslas plenērs, kurš būs veltīts daiļdārzniecībai. Plenēra nosaukumā ir vārdi no Raiņa poēmas “Ave sol”, kuri nav izvēlēti nejauši: Pliekšānu ģimenei bija liela saimniecība un viņi rūpējās par sava dārza estētiku, audzējot ne tikai praktiskos dārzeņus, bet arī ziedus. Īpaši ziedus mīlēja Raiņa vecākā māsa Līze, viņas mīlestība uz ziediem un kopto puķu krāšņums ir ietekmējis arī nākamo dzejnieku. Dažādi ziedi, kas iepazīti jau bērnībā, bieži sastopami Raiņa dzejā.

Lai akcentētu to, ka par dārza labiekārtošanu rūpējās visa Pliekšānu ģimene, aicinām plenērā piedalīties radošas mākslinieku ģimenes. Projekta dalībnieku uzdevums būs izveidot Berķeneles dārzā puķu dobes kā mākslas objektu. Radītajai puķu dobei jābūt tematiski saistītai ar Berķeneles māju, Pliekšānu ģimeni vai Raiņa daiļradi.

No savas puses dalībniekiem piedāvājam vides mākslas objekta izveidošanai nepieciešamo materiālu iegādi un bezmaksas naktsmītnes Raiņa mājā Berķenelē.

Projekta norises vieta un laiks: Berķeneles dārzs no 1. jūnija līdz 30. jūnijam.

Priecāsimies, ja vides objekta izveidei tiks atlasītas puķes, kuras bija iecienītas 19. gadsimtā, taču tas nav obligāts nosacījums. Tāpat arī vēlams, lai izvēlētie puķu stādi būtu daudzgadīgi, lai jaunās puķu dobes rotātu Berķeneles ainavu vairāku gadu garumā.

Pieteikumus dalībai projektā gaidām līdz 29.maijam. Informācija pa tālr.:29272200

Foto : M.Čačkas vides mākslas objekts “Ziedošās ēnas”,2004

Atklāts jauns tūrisma objekts - Slutišķu gravu taka