Mācību stunda Daugavpils teātrī

Izglītība

Cik svarīgi mūsdienās pielietot zināšanas reālajā dzīvē, neparastajā mācību stundā atklāja Lāču pamatskolas 5.,6.,7. klases izglītojamie. Jauns un radošs mācību priekšmets teātra māksla ir lielisks piemērs tam, ka zināt par teātri ir labi, bet redzēt teātra dzīvi - vēl labāk. 2023.gada 23.maijā Lāču pamatskolas izglītojamie apmeklēja Daugavpils teātri. Izglītojamiem bija iespēja pakavēties teātra aizkulisēs un redzēt, kā dzīvo teātris pirms izrādēm. Šo neparasto stundu vadīja paši aktieri, kuri parādīja teātra galveno vietu –skatuvi. Izglītojamie pakavējās grimētavā, šūšanas darbnīcā, kur izgatavo kostīmus, zāles, kur uzstājās aktieri. Teātra aktieri stāstīja par teātra dzīvi un vēsturi. Bērni jutās ieinteresēti un izbrīnīti. Stundas beigās izglītojamie uzdeva jautājumus par teātri, teātra dzīvi, par izrādēm, par aktiera un režisora profesijas īpatnībām un daudzus citus. Kas zina,  varbūt kāds no viņiem arī saistīs savu dzīvi ar teātri.

Sirsnīgs paldies Daugavpils teātra aktrisei Kristīnei Veinšteinai un mārketinga dienesta vadītājam Dainim Melānam par atsaucību un palīdzību šīs mācību stundas organizēšanā un vadīšanā!

Anna Karpečenkova

Izlaidums Ilūkstes PII "Zvaniņš"