Mācību poligonā “Meža Mackeviči” novembrī tiek apmācīti zemessargi un karavīri

Pagastu un pilsētu ziņas

Novembrī Augšdaugavas novada Vaboles pagasta militārajā poligonā “Meža Mackeviči” notiek Zemessardzes militārās apmācības, kuru mērķis ir uzturēt un uzlabot zemessargu un karavīru individuālās un kolektīvās iemaņas.

Novembra pirmajā nedēļā poligonā tiek apmācīti Zemessardzes 3.Latgales brigādes bataljonu ložmetēju un granātmetēju apkalpes. Arī turpmāk poligonā “Meža Mackeviči” norisināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes organizēts militārās apmācības process. Katram uzdevumam un apmācībai tiek pielāgotas valstī noteiktās Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas drošības prasības.

Mācību laikā  poligona apkaimē pārvietojas militārā tehnika, bruņoti karavīri un zemessargi, tiek izmantota mācību un kaujas munīcija (tikai poligonā tam īpaši paredzētās vietās), kā arī kaujas imitācijas līdzekļi. Nacionālie bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties apmācību laikā: pārvietošanās ierobežojumi, drošības apķēdējums poligona apkārtnē u.c..

Mācību poligona “Meža Mackeviči” teritorijā ir aizliegts aiztikt jebkādu munīciju, tās sastāvdaļas vai citus aizdomīgus priekšmetus. Atrodot tos, apzīmējiet priekšmetu atrašanās vietu un nekavējoties ziņojiet poligona administrācijai, zvanot uz tālruņa numuru 27883109!

Fotogrāfija no arhīva:

Oktobra pēdējā nedēļā poligonā “Meža Mackeviči” notika inženieru militārās mācības “Bastions-21”. Sadarbojoties Zemessardzes brigāžu, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un Militārās policijas vienībām, tika apgūtas un nostiprinātas militārās inženierijas prasmes.

Fotogrāfijas autors – Imants Suveizda.

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes Informācijas operāciju daļa

Aicinām uz tiešsaistes diskusiju “Vai Latgale ir gatava iziet no “lockdown” kopā ar visu Latviju?”