Mācību gada noslēgums kino zīmē

Ilūkste

Mācību gada noslēgumā (aprīlis, maijs) Ilūkstes Raiņa vidusskolas 8.a, 10.a, 12.ab klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma’’ietvaros noskatījās 3 spēlfilmas (‘’Māsas’’(režisore Linda Olte), ‘’Mātes piens’’ (režisore Linda Kolmane), “Neona pavasaris’’ (režisors Matīss Kaža)).

Pirms spēlfilmas ‘’Neona pavasaris’’ noskatīšanās 12.ab un 10.a klases skolēni noskatījās J.Dombura raidījumu “Kas notiek Latvijā?’’, kurā piedalījās filmas galvenās lomas atveidotāja M.L.Meļķe. Par Laines lomu filmā ‘’Neona pavasaris’’ M.L.Meļķe saņēma Lielā Kristapa balvu, taču no tās atteicās, jo Latvijā vēl joprojām nav pieņemts Civilās savienības likums. Viļņošanās sabiedrībā bija gana liela. Straumēšanas platforma Spotify šim notikumam veltīja raidierakstu, savukārt žurnālā “Ir’’ tika publicēts raksts “Laiks ir vilcēns’’. Tādējādi skolēniem izveidojās visaptverošs ieskats visā notiekošajā.

Filma “Mātes piens’’ sekoja kā papildinājums tematam “Teksts un vara’’. Skolēniem bija iespēja salīdzināt romānu un tā ekranizējumu.

Filmu “Mātes piens’’ noskatījās arī 8.a klases skolēni. Šo vecumgrupu visvairāk ieinteresēja 20.gs.80.gadu skola un skolēni. Skolēni tikko bija izlasījuši G.Repšes romānu “Alvas kliedziens’’.

Atziņas pēc filmu noskatīšanās:

Šī filma (‘’Mātes piens’’) man ļoti patika, uzskatu, ka tā ir viena no labāk veidotajām latviešu filmām. Ļoti patika vizuālais attēlojums, var paslavēt režisoru. (Elīna, 10.a kl.)

Manuprāt, filma (‘’Neona pavasaris’’) ir ļoti aktuāla, tā ir jārāda mūsdienu jauniešiem, jo daudzi var sastapties ar tādu dzīvi, kas līdzinās Laines izdzīvotajam. Filma parāda, ka dažādas vielas nespēj atrisināt problēmas, ļauj tikai uz kādu mirkli aizmirst par tām. (Katrina, 10.a kl.)

Manas sajūtas pēc  filmas “Māsas”  noskatīšanās ir ļoti pozitīvas,  arī pēc tikšanās ar kinooperatoru Aleksandru Grebņevu. 
Filma ļoti patika, bija pārdomas par to, kā ir dzīvot bez vecākiem, bērnunamā. Patika kā aktieri spēlē un ļoti patika sižets. Tikšanās arī bija interesanta, daudz jauna uzzināju par operatora darbu, par filmas veidošanu un to, cik interesants un sarežģīts process tas ir. Šo filmu es rekomendētu noskatīties citiem, jo tā ir ļoti interesanta. (Raivis, 8.a kl.)

Šī filma (‘’Mātes piens’’) man šķita ļoti interesanta. Manuprāt, šī ir viena no labākajām latviešu filmām. Saturs un konteksts tiešām liek aizdomāties par dzīvi, kāda tā bija kādreiz un kāda tā ir tagad. Šī filma liek aizdomāties par vērtībām un iespējām, kas mums šobrīd ir dotas brīvā valstī. (Monta, 10.a kl.), (Raivis, 8.a kl.)

Latviešu valodas un literatūras skolotāja S.Romaņenkova

NVD: uzaicinājumus veikt vēža skrīningu sūtīs arī uz e-adresi