50. Starptautiskais bērnu mākslas konkurss – izstāde “Lidice 2022”

AKTUĀLI

Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa “Lidice 2022” rīkotājs Lidices Memoriāls (Čehija), sadarbojoties ar UNESCO, izlēma, ka 2022.gadā, atzīmējot Pasaules kultūras un dabas mantojuma konvencijas 50. gadadienu, Čehija kļūs par tikšanās vietu pasaules muzeju profesionāļiem, konkursa “Lidice 2022” tēma - MUZEJS.

 Veidojot savus mākslas darbus, bērni un jaunieši  iespaidojās no dažādām kolekcijām un muzeju krājumiem - derīgie izrakteņi, dinozauru skeleti, tehnikas izgudrojumi, kā arī tautu nemateriālā kultūras mantojuma liecības. 

Kā iedvesmas avots  kalpoja arī mākslas galerijas un muzeji ar pasaules slavenu mākslinieku darbiem, brīvdabas muzeji, botāniskie un zooloģiskie dārzi, kas liecina par mūsu zemes floras un faunas daudzveidību.

Muzejs ir kā dzīvs organisms ar savu struktūru - zinātniekiem, vēsturniekiem, arhivāriem, muzeju darbiniekiem un protams, muzeju apmeklētāji, kam visas muzeju bagātības pieejamas apskatei. 

Bet, ja tuvumā nav neviena muzeja, tad varbūt mājās ir kāda relikvija, laikmeta liecība, dārgumu “lādīte”, ar kuru varēja iepazīstināt pārējos.

Latvijā konkursa 1. kārtas izstāde notiks no 25. janvāra līdz 4. februārim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā (Rīgā, Uzvaras bulvārī 2A). Izstāde būs apskatāma arī virtuālajā vidē www.intereses.lv

Špoģu Mūzikas un mākslas skolas, Naujenes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” bērni bija aktīvi  konkursa dalībnieki, kas savos darbos radoši attēloja muzeja tēmu. 

Špoģu Mūzikas un mākslas skolas laureāti:

Ieva Rubika (skolotāja Anita Jasinska)

Evelīna Šilvāne (skolotāja Anita Jasinska)

Jekaterina Laskina (skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče)

Einārs Juhņevičs (skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče)

Maksims Ivanovs (skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče)

Nikolajs Obrazcovs (skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče)

Markuss Miglāns (skolotāja Vita Kāpostiņa-Tuče)

Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” laureāti:

Anastasija Iekalne (skolotāja Anita Jasinska)

Jānis Daniels Sidorevičs (skolotāja Anita Jasinska)

Anna Kurpniece (skolotāja Anita Jasinska)

Apsveicam un lepojamies ar Jums!

Konkursa 1. kārtas laureātu darbi tiek izvirzīti izstādei-konkursam Čehijā.

Veiksmi laureātiem izstādē - konkursā Čehijā!

Laureāti

Pārējie dalībnieku darbi

Stipendijas daudzbērnu ģimeņu studējošajiem - Studētgods