Lauceses un Tabores pagasta atklātā individuālā kausu izcīņa 64 lauciņu dambretē

AKTUĀLI

28. oktobrī Lauceses pagasta kultūras namā notika Lauceses un Tabores pagasta atklātā individuālā kausu izcīņa 64 lauciņu dambretē, kurā piedalījās 24 dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas, kā arī dambretisti no Anikščai Lietuvas, kuri arī  izcīnīja turnīra galvenās balvas. Atklāšanās parādē godināja novada dambretistu Vladimiru Matvejevu 80 gadu jubilejā, kuru viņs nosvinēja 19. oktobrī. Turnīra organizatori pasniedza viņam piemiņas balvu un novada  dambretes  sekcijas  vadītājs un Sventes pagasta dzejnieks Tadeušs Turonoks nolasīja savu dzejoli, veltītu komandas biedram un jubilāram.

Sacensības notika pēc Šveices sistēmas. Visi dalībnieki sacentās vienā grupā un uzvarētājus pa grupām noskaidroja pēc izcīnītajiem punktiem kopējā konkurencē. Pirmo vietu, piemiņas kausu un zelta medaļu, pārliecinoši uzvarot visās spēlēs, izcīnīja starptautiskās klases dambretes meistars Valdas Veršulis no Anikščai. Otro  vietu izcīnīja Anatolijs Borodins no Daugavpils un trešo vietu - Nikolajs Dmitrijevs no Lauceses, bet mūsu jubilārs Vladimirs Matvejevs izcīnīja godpilno 4. vietu kopējā 24 dalībnieku konkurencē, kuram līdz medaļai pietrūka tikai viena punktiņa. Dāmu konkurencē 1. vietu un piemiņas kausu izcīnīja Zita Srjubiene no Anikščai. Otro  vietu un sudraba godalgu izcīnīja pagājušā gada kausa ieguvēja Stefānija Dombrovska no Daugavpils. Bronzas godalgu izcīnīja Olga Juzupanova no Sventes pagasta komandas.

Jauniešu konkurencē piemiņas kausu izcīnīja daugavpilietis Leonīds Murevičs un jaunietēm Anna Mironova no Daugavpils. Organizatori atzīmēja arī sacensību  vecāko  dalībnieku, laucesieti Jāni Rātnieku, kuram šogad palika 85 gadi un kurš demonstrēja  atzīstamu meistarību,  izcīnot 12. vietu kopējā konkurencē.

Dalībniekiem kausus, medaļas un diplomus pasniedza Lauceses un Tabores pagasta  sporta darba organizators Pjotrs Vasiļjevs un nodada dambretes sekcijas vadītājs Tadeušs Turonoks. Dalībnieki pateicās organizatoriem par viesmīlību, lielisku sacensību organizāciju, garšīgajām kafijas un tējas pauzēm un skaisto kultūras nama spēļu zāles noformējumu.

Informāciju sagatavoja:
sacensību galvenais tiesnesis Eduards Lihoveckis 

Starptautiskā konferencē analizēs Latgales pirmās atmodas darbinieku devumu Latvijas valstiskuma izveidē