Laucesas pamatskolas skolēni – Daugavpils teātrī

Izglītība

Šī gada 15.maijā, realizējot projektu “Latvijas skolas soma”, Laucesas pamatskolas 1.-7. klašu skolēni apmeklēja Daugavpils teātri, lai noskatītos izrādi visai ģimenei “Spreideits.”

Augumā necilais, taču dūšas pilnais puika Sprīdītis dodas plašajā pasaulē meklēt vietu, kur nauda žāvējas un laime mīt. Ceļā viņš saskaras ar dažādiem pārbaudījumiem, un pateicoties savam gara spēkam, apķērībai un labajai sirdij, viņš tiek apbalvots ar brīnumainiem ieročiem, kuri palīdz uzveikt pašu Nelabo! Pārbaudījumiem bagātais ceļojums atgādina mazajam drosminiekam, ka katrs ir pats savas laimes kalējs un viņa laimīgā zeme ir blakus cilvēkiem, kuriem viņš patiesi rūp.

Lai gan izrāde notika latgaliešu valodā, visi skolēni atzina, ka tā bijusi aizraujoša. Izrādē bija gan vizuāli, gan muzikāli pārsteigumi. Skolēniem patika gan dekorācija, aktierspēle, izrādes sižets, muzikālais pavadījums. Skolēniem izrāde veicināja izpratni par mājas svarīgumu, to neizdzēšamo lomu personības veidošanā.

Paldies projektam “Latvijas skolas soma” un Daugavpils teātrim!

Tatjana Domuļeva

Amatu vilinājums