Latvijas Veselības sporta nedēļa Spoģu vidusskolā

AKTUĀLI

Ir svarīgi, lai cilvēki ikdienā justos stipri un veseli. Rūpējoties par skolēnu fizisko veselību, Špoģu vidusskolas sporta skolotāji īstenoja aktivitātes “Latvijas Veselības sporta nedēļas 2023” ietvaros.

Veselības nedēļas galvenā ideja ir mudināt ikvienu Latvijas iedzīvotāju: bērnus, jauniešus, strādājošos, seniorus, aktīvāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs, sniegt stimulu, lai pēc Veselības sporta nedēļas cilvēki turpinātu sportot patstāvīgi. Mūsu valstī šī iniciatīva tiek organizēta, lai sniegtu informāciju un veidotu izpratni, ka fiziskā aktivitāte ir neatņemama veselīga dzīvesveida sastāvdaļa, kā arī viens no labākajiem un lētākajiem slimību profilakses veidiem. Dodot iespēju piedalīties fiziskajās aktivitātēs organizatori cer, ka fiziska slodze kļūts par ikkatras personas ikdienas dzīves sastāvdaļu, kā arī dos iespēju pavadīt laiku, aktīvi atpūšoties, kopā ar ģimeni un draugiem.

Šogad Latvijas Veselības sporta nedēļas laikā Špoģu vidusskolas skolēni piedalījās dažādās sporta aktivitātēs. Pirmdienas rīts iesākās ar aktīvu rīta rosmi gan skolēniem, gan skolotājiem. Otrdien vecāko klašu skolēni piedalījās volejbola sacensībās 8.–12.klašu komandām. Visatsaucīgākie un sportiskākie bija 11.klases komandas dalībnieki. Trešdien 5.–7.klašu komandas spēlēja tīkla bumbu (mammanet). Cīņa bija ļoti sīva, taču uzvaru izcīnīja 5. klases komanda. Ceturtdien 2.–4. klašu komandas spēlēja tautas bumbu. Meiteņu konkurencē uzvaru guva komanda ar nosaukumu “Foršie kaķi”, bet starp zēniem labākie bija “Nēģeri”. Piektdien skolā ciemojās Augšdaugavas novada pašvaldības Sporta nodaļas vadītājs Gunārs Kucins un basketbolisti Latvijas Basketbola līgas direktors Salvis Mētra un Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktors Elvijs Mičulis. Basketbolisti ar skolēniem izpildīja dažādus iesildīšanās vingrojumus un, protams, saspēlēja basketbolu. Dalībnieki saņēma piemiņas balvas no Augšdaugavas novada pašvaldības Sporta nodaļas vadītāja Gunāra Kucina, bet aktīvākie skolēni saņēma balviņas no basketbolistiem. Dienas noslēgumā pirmklasnieki piedalījās jautrās stafetēs un spēlēja kustību rotaļas.

Esi vienmēr kustībā!

Teksts un foto: Špoģu vidusskolas skolotāja Inese Ļedovskaja

“Rūķīšī” ciemojās Naujenes pamatskolā