Latvijas valsts 104. dzimšanas diena

Biķernieku pagasts

Atskatoties uz jauniešu aktivitāšu ciklu “Mēs esam Latvija” ietvaros, no 11. līdz 24. novembrim Naujenes un Biķernieku pagasta jaunieši pavadīja patriotisku nedēļu.

Galvenais mērķis bija veicināt jauniešu patriotisma, noskaņas veidošanu Valsts svētkus sagaidot.

Iesākoties valsts svētku nedēļai, jaunieši sāka rotāt pulcēšanās vietas skatlogu un telpu, lai radītu svētku noskaņu sev un pagasta iedzīvotājiem. Turpinot patriotisku garu, 11. novembrī jaunieši piedalījās Daugavpils Lāčplēša dienai veltītā lāpu gājienā.

14.novembrī jauniešiem tika piedāvāta mākslinieciski radoša darbnīca “Jauniešu līdzdalība savas vides labiekārtošanai”, kurā tika sakārtota jauniešu pulcēšanas vietas telpa. Jaunieši veiksmīgi, radoši piedalījās krāsu jaukšanā, līmēšanā, sienu krāsošanā, tas ir veltījums sev un dāvana Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai.

15. un 16. novembrī jaunieši pulcējas kopā, lai piedalītos viktorīnā “Iepazīsti savu novadu”. Tā kā jauniešu dzimtā vieta ir Naujenes un Biķernieku pagasts, viktorīna tika veidota par Augšdaugavas novadu, viktorīnas laikā jauniešiem bija iespēja pārbaudīt vai iegūt jaunas zināšanas, izzināt Augšdaugavas novadu. Patiess prieks, verot, ka jauniešiem, ir interese uzzināt un izzināt savu novadu. Pēc viktorīnas noslēguma jauniešiem bija iespēja spēlēt galda spēlēs “Iepazīsti Latviju”, “Es mīlu Latviju”, stratēģijas spēli “Kā attīstās pilsēta” un faktu spēli “Latvija”.

Paldies katram jaunietim par savu ieguldījumu aktivitāšu ciklā “Mēs esam Latvija”, bet īpašu pateicību izsakām Dmitrijam Ivanovam par mākslinieciskās darbnīcas procesa izpildījumu un palīdzību telpas labiekārtošanā.

“Ir katram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet!” /Rainis/

Informāciju sagatavoja: Naujenes/Biķernieku pagasta jaunatnes lietu speciālistes O.Pankova un L.Laizāne

Etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis” laidis klajā savu ceturto disku