Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksme Daugavpils novadā

AKTUĀLI

1. jūnijā Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” notika Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) sanāksme, ko atklāja LPIA priekšsēdētājs Ivo Virsis, sveicot visus asociācijas 21 gada jubilejā.

Ar “Asat vasali!” ciemiņus uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, uzteicot vietas un lietas, ar ko lepojas Daugavpils novads, – daudznacionālu kultūru un skaistu dabu, pašu cilvēkus, uzņēmējus un pašvaldības darbinieku komandu. Svētku reizē viņa sveica LPIA biedrus un pauda atzinību vērtīgajai tradīcijai, kas izpilddirektoriem ik mēnesi ļauj tikties dažādos novados un pilsētās un gūt neatsveramu pieredzi. Politiķes atziņai par stipru pašvaldības izpildvaru, kas palīdz stiprināt arī lēmējvaru, noteikti palīdzējusi tapt Daugavpils novada ilggadējās izpilddirektores Vandas Kezikas pieredze.

Prezentāciju par Daugavpils novadu izpilddirektore Vanda Kezika sāka ar vārdiem: “Nestāstīsim par problēmām, par sadarbības teritorijām, par deinstitucionalizāciju, par skolu optimizāciju, par investīciju programmām, par SAM 2.2. un citām, ar ko nodarbojamies ikdienā. Šoreiz parādīsim videoprezentāciju, kas tapusi ar pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas palīdzību. Dažus no filmiņā liktajiem akcentiem vēlāk varēsiet redzēt arī klātienē.”

Daugavpils novadu veido 19 pagasti, un tas ir ceturtais lielākais Latvijā un otrais lielākais novads Latgales reģionā. Izpilddirektoriem bija iespēja kopā ar novada speciālistiem ieskatīties tikai mazā tā stūrītī – Naujenes Novadpētniecības muzejā iepazīt Eiropas Savienības un pašvaldības programmu sinerģiju kultūras projektos, aizsargājamajā dabas teritorijā “Augšdaugava” izpētīt kultūras mantojuma un tūrisma attīstības izaicinājumus, kurus izceļ Daugavas loki un Slutišķu vecticībnieku sādža, un Juzefovas muižas parkā piedalīties Meža dienās 2018 un iestādīt “savus” kociņus.

LPIA svinīgajā sēdē par godu asociācijas 21. gadadienai līdz ar pateicības vārdiem tagadējiem un bijušajiem LPIA biedriem un sadarbības partneriem notika svētku koncerts un videofilmas “pirmatskaņojums”. Tā tapusi ar jauniešu organizācijas “Avantis” spēkiem radošās direktores Ilonas Bičevskas virsuzraudzībā un pašu izpilddirektoru aktīvu iesaisti tās tapšanā.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavojusi: Gunta Klismeta LPS

Naujenes seniori devās ekskursijā uz Krāslavu