Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2018“ nominantu vidū – festivāls “Muzykys Skrytuļs 2018“

AKTUĀLI

Gaidot Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2018“ pasniegšanu, noskaidroti balvas nominanti. Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau 11. reizi. Ceremonijā tiks paziņoti 10 balvas „Boņuks 2018“ saņēmēji un godināts arī balvas „Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā“ saņēmējs. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks svētdien, 24. februārī, plkst. 16.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē.

Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” mērķis ir apkopot labāko, spilgtāko un svarīgāko padarīto un notikumus pērnajā gadā latgaliskajā kultūrā, godinot aktīvākos latgaliešu kultūras pārstāvjus, popularizētājus, kā arī veicinot jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību nākotnē. „Boņuks 2018“ tiks godinātas tās personības, notikumi un aktivitātes, bez kurām visvairāk nebūtu iedomājama latgaliskā kultūra 2018. gadā.

Starp 30 balvas nominantiem ir arī festivāls „Muzykys Skrytuļs 2018“, kas pērnā gada 14. – 15. jūlijā jau septīto reizi notika Līksnas pagastā. Tas aicināja piedzīvot īpašas Latgales sajūtas. Festivāla laikā notika pieci koncerti, kuros uzstājās mūziķi, kuri rada un izpilda dziesmas latgaliski. Latgaliešu mūzikas festivāla “Muzykys Skrytuļs” rīkošana tika aizsākta 2005. gadā, ar mērķi popularizēt latgalisko identitāti un sekmēt jaunu dziesmu radīšanu latgaliski. Festivālu reizi divos gados rīko Līksnas pagasta pārvalde sadarbībā ar Daugavpils novada domi.

Līdz ar šo gadu mainīts balvas pretendentu iesniegšanas un nominantu noskaidrošanas process, neizdalot atsevišķas nominācijas, bet vērtējot visa gada veikumu kopā.

Balvai tika saņemtas 150 pieteikuma anketas kategorijās „Valoda. Literatūra. Publicistika“, „Audio. Video“ un „Aktivitātes. Notikumi. Personības“, kopējais balvas pretendentu skaits sasniedza 117 dažādus notikumus, personības, darbus, projektus un citas aktiviātes. Kā pretendentu vērtēšanas kritēriji tika izvirzīti gan pretendenta snieguma kvalitāte, aktivitāte visa gada laikā, reģionā, valstī vai plašākā mērogā raisītā rezonanse, latgaliskums un/vai Latgales kultūras vērtību nešana, pretendenta ilgtspēja – ietekme uz latgaliskās kultūras procesiem nākotnē.

Notiks pagastu komandu ziemas sporta spēles