Latgales tūrisma piedāvājumu prezentēja Vācijā

Pagastu un pilsētu ziņas

Vācijas pilsētā Minhenē no 2018. gada 20. līdz 25. februrārim notika starptautiska tūrisma izstāde “F.re.e 2018”, kurā tika prezentēts Latvijas un arī Latgales tūrisma piedāvājums. Ceļot uz Latgali izstādes apmeklētājus aicināja Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāve Līga Kondrāte un vācu tūrisma operatora “Ebden Reisen” pārstāvis Nils Ebdens.

Kā informēja Līga Kondrāte, izstādes apmeklētāji visvairāk interesējās par Baltijas valstu apceļošanas iespējām kopumā, taču nereti tika uzdoti konkrēti jautājumi par Latgales reģionu – populārākajiem apskates objektiem, velomaršrutiem, makšķerēšanas iespējām, nakšņošanas vietām un kulināro mantojumu. Liela daļa no jautātājiem bijuši tūristi, kuriem pieder savs kemperis un kuriem ir svarīgi, kā nokļūt līdz Latgalei, kur apstāties ar savu auto, kurā laikā labāk ceļot. Izstādes laikā ļoti noderējusi arī jaunā Latgales aktīvās atpūtas karte.

“Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, patīkams pārsteigums bija tas, ka gandrīz visi izstādes apmeklētāji zināja, kas ir Latvija un liela daļa dalījās ar jaukajām atmiņām, ko guvuši iepriekšējos ceļojumos mūsu zemē, daudzi sarunā stāstīja, ka jau ir bijuši Rīgā un Siguldā, tagad vēlas atgriezties Latvijā vēlreiz, bet jau iepazīt reģionu piedāvājumu, tai skaitā arī Latgali un pierobežu,” stāsta Līga Kondrāte.

Sarunās ar izstādes apmeklētājiem atklājies, ka daudzi uz Latviju plāno riņķveida ceļojumu ar savu auto no Viļņas puses pa pierobežu līdz Igaunijas ziemeļu jūrmalai un gar Baltijas jūras piekrasti doties mājup, veltot ceļojumam 2 – 4 nedēļas. Šie apmeklētāji labprāt apskatījuši reģiona kartes un novadu drukātos materiālus.

Vācu tūroperators “Ebden Reisen” Baltijas valstu ceļojumus Vācijas tirgū pārdod jau kopš 1992. gada. Pagājušajā pavasarī Nils Ebdens no tūrfirmas “Ebden Reisen” iepazina arī Latgales tūrisma piedāvājumu un sagatavoja aizraujošu ceļojumu pa Latgali, iekļaujot to savā jaunajā ceļojumu katalogā, kas bija ļoti pieprasīts arī izstādes laikā.

Tūrisma gadatirgus “F.re.e 2018” ir lielākā Dienvidvācijas tūrisma izstāde, kas šogad ieinteresēja rekordlielu apmeklētāju skaitu 135 000 apmeklētāju. Tie pārsvarā bija pusmūža cilvēki, arī ģimenes ar bērniem, viņi savus ceļojumus izvēlas un plāno ar lielu rūpību vairākus gadus uz priekšu, tādēļ īpaši novērtē precīzu informāciju un personīgu pieeju.

Izstādē Minhenē Latvijas nacionālajā stendā “Magnetic Latvia” (“Magnētiskā Latvija”) līdzās Latgales reģiona tūrisma asociācijai “Ezerzeme” un tūroperatoram “Ebden Reisen” piedalījās arī Liepāja un Kurzemes Tūrisma asociācija, Vidzemes tūrisma klasteris “Enter Gauja”, Latvijas Kempingu asociācija, Viesnīcu un restorānu asociācija, Gulbenes tūrisma aģentūra.

Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” atbalstu. Līguma numurs SKV-TL-2016/29.

Foto: Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” arhīvs

Papildus informācija: Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme”,  +371 29467925

Lūgums ziedot Patmaļu kapličas jumta seguma atjaunošanai