Latgales NVO projektu programmā apstiprināti 2 projekti no Daugavpils novada

Komunālā saimniecība un ceļi

Kā informē  "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs",  ir  noslēgusies Latgales NVO projektu programmas 2017 izvērtēšana. Projektu programmas ekspertu komiteja izsaka pateicību Latgales biedrībām, kas Programmai kopā no 18 pašvaldību teritorijām iesniedza 66 projektus, savām aktivitātēm prasot vairāk nekā 103,4 tūkstošus eiro.

Vislielākais projektu atlases konkurss notika pilsoniskās sabiedrības iniciatīvu projektu apakšprogrammā, kurā Latgales reģionā pilsoniskās sabiedrības iniciatīvu un iedzīvotāju līdzdalības stiprināšanai iesniegti 35 projekti, tiem pieprasot 51229,28 EUR. Šai apakšprogrammā, pēc ekspertu komisijas lēmuma, tika atbalstīti 5 projekti:

Nr.Biedrības nosaukumsProjekta nosaukumsPašvaldībaPiešķirtā summa EUR
1Latgolys studentu centrsDubnas pieRakstiDaugavpils nov.2500
2Jaunatnes čemodānsL.A.B.S.Rēzekne2225
3Riebiņu novada attīstības biedrībaSpēcīga ģimene- spēcīga tauta!Riebiņu nov.1175
4Kalupes kopienu atbalsta centrs “Vitrāža”Mēs līdzās Jums, Jūs līdzās MumsDaugavpils nov.1100
5Mēs pasaulēAr domu par labāku dzīvi- pilsoniskas sabiedrības iniciatīvu apzināšana un attīstība Rugāju novadā.Rugāju nov.1000

Starpkultūru dialoga apakšprogrammā, kur Latgales nevalstiskās organizācijas iesniegušas 24 projektus, projektu aktivitātēm pieprasīti 42164,27 EUR. Vērtēšanas ekspertu visaugstāko vērtējumu un arī finansējumu Starpkultūru dialoga apakšprogrammā saņēma seši projekti:

Nr.Biedrības nosaukumsProjekta nosaukumsPašvaldībaPiešķirtā summa EUR
1Latvijas Sarkanā Krusta struktūrvienība “Daugavpils pilsētas komiteja”Multikulturālisma vidē starp jauniešiemDaugavpils2400
2Kārsavas novada krievu kultūras biedrība "Utroja"Kultūras vēstnieku rudens nometne LatgalēKārsavas nov.2295
3“Radošās Idejas” struktūrvienība BalvosDzīvojam kopāBalvu nov.1000
4Atmiņu lādeVisa plata pasaulīte apakš tavas cepurītesDaugavpils900
5Jauniešu laiksPirts tradīcijas kā dažādas kultūras vienojošs elementsRēzeknes nov.900
6Pušas biedrība “Novus”No pagātnes uz nākotniRēzeknes nov.505

Mazākumtautību iniciatīvu projektu apakšprogrammā, tika iesniegti 8 projekti, tai skaitā divi romu kopienu atbalstam, kam šai uzsaukumā bija atvēlēts atsevišķs finansējums. Šīs apakšprogrammas projektu ideju realizācijai tika pieprasīti 10046,35 EUR.

Savas projektu idejas varēs īstenot septiņas Latgales reģiona biedrības:

Nr.Biedrības nosaukumsProjekta nosaukumsPašvaldībaPiešķirtā summa EUR
1MāroKopā roku rokāViļakas nov.1400
2Baltkrievu kultūrizglītības biedrība “Uzdim”Sabiedrības garīgā potenciāla, kultūras, tautas tradīciju saglabāšanaDaugavpils1400
3Dagdas baltkrievu biedrība „Verbica”Rušniks – Latgales baltkrievu draudzības un vienotības simbolsDagdas nov.1120
4Latvijas Poļu savienības Daugavpils nodaļa “Promeņ”VIIIStarptautiskais poļu folkloras festivāls “Poļu folklora Latgalē”Daugavpils1200
5Ukraiņu kultūras centrs “Mrija”Sapņi piepildāsDaugavpils1200
6Žīguru vecmāmiņu klubs „OMĪTES””Vakarēšana sveču gaismāViļakas nov.800
7Biedrība „NĒVO DROM D”Romu integrācija Daugavpilī 2017Daugavpils800

 

Projekti tika iesūtīti no 18  un tiks realizēti 10 Latgales plānošanas reģiona pašvaldību teritorijās.

Visaktīvākās projektu rakstītājas bija Daugavpils pilsētas nevalstiskās organizācijas, kas iesniedza 18 projektus (pieprasot vairāk kā 32,3 tk EUR). Tām sekoja Rēzeknes novads ar 7 projektiem, Balvu novads ar 6 projektiem, Krāslavas nov. Un Rēzeknes pilsēta – 5, Preiļu -4, Viļakas -3,  pa diviem projektiem iesniedza Aglonas, Vārkavas, Dagdas Daugavpils un Riebiņu novadu biedrības.  novadi - 2, un Pa vienam projektam tika iesūtīts no Ludzas, Viļānu, Rugāju, Kārsavas, Ciblas  un Baltinavas novadu biedrībām.

Izvērtējot iesniegto projektu budžetus, var secināt, ka 31 projekta iesniedzēji ir pieprasījuši maksimālo finansējumu - 1200 EUR vietējas un 3000 EUR reģionālas nozīmes projektiem .

Visas, atbalstīto 18 projektu, aktivitātes tiks īstenotas līdz š.g. 9.decembrim.

Konkurss tika izsludināts saskaņā ar LR Kultūras ministrijas un "Dienvidlatgales NVO atbalsta centra" savstarpēji noslēgtā līguma  (Nr.2.5.-11-119) par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā ietvaros.

 

Starptautiskais tautas muzikantu saiets