Lāču pamatskolas audzēkņi mācās TET skoliņā kopā ar Ričiju Rū!

Kultūra

8.maijā Naujenes bibliotēkā notika medijpratības nodarbība “Ričijs Rū un internets” Lāču pamatskolas 1.klases audzēkņiem.

Kopā ar bērnu nodaļas bibliotekāri Ilviju Gžibovsku un viņas palīgiem noskaidrojām, kas tad vispār ir internets, kā un kur to var lietot, un kas tam ir nepieciešams. Vieglā un aizraujošā veidā ieguvām zināšanas par galvenajiem droša interneta lietošanas priekšnosacījumiem. 

Nodarbības laikā bērni skatījās raidījumu, kur lācēns Ričijs Rū pievienojas bērniem Tet skoliņā un uzzin par interneta iespējām. Pēc noskatīšanās audzēkņi atbildēja uz jautājumiem un spēlēja spēli “Patiesība vai meli” par sērijā redzēto. Nostiprinājām zināšanas, spēlējot vārdu bingo, kas ir saistīti internetu, datoru, mācībām.

Lai iedrošinātu jaunākos interneta lietotājus izzināt vairāk par drošu un atbildīgu interneta lietošanu, nodarbības beigās visi mazie dalībnieki tika apbalvoti ar īpašo personalizēto Tet skoliņas diplomu. 👍🎉

Modernās tehnoloģijas un internets ienāk kā vecāku, tā arī bērnu ikdienā arvien agrāk. Bērni digitālo vidi iepazīst jau agrā bērnībā gan mājās, kur tehnoloģijas mēdz kļūt par digitālajam bērnu auklēm, gan arī bērnudārzos un skolās – kur tās tiek izmantotas attīstošos nolūkos.

Ar mērķi veicināt izpratni par drošību internetā jaunāko interneta lietotāju vidū, Tet īsteno sociālo iniciatīvu un aicina uzsākt skolas gaitas Tet skoliņā.

Pēc nodarbības bērniem bija brīvais laiks, kuru veltīja ekskursijai pa bibliotēkas jaunajām telpām, to piedāvājumiem un iespējām. Tika apskatīti grāmatu krājumi un to sistematizācija. Un protams bērni izmantoja iespēju arī paspēlēt spēles.  Naujenes bibliotēka piedāvā visa vecuma apmeklētājiem kaut ko interesantu, izzinošu un vērtīgu! Gaidām ciemos arī jūs!

Aicinām piedalīties 6. Latvijas Lauku kopienu parlamentā!