Lāču pamatskolas 6.-9. kl. skolēni apmeklē Daugavpils cietoksni un M. Rotko centru iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros

Izglītība

28. septembrī Lāču pamatskolas 6.-9. klases skolēniem, pateicoties iniciatīvai “Skolas somai”, bija ļoti izzinoša mācību diena. Arī ar laika apstākļiem ļoti paveicas – mēs visi baudījām siltu un saulainu Zelta rudens dienu!

6. un 7. klases skolēni devās mācību braucienā uz Daugavpils cietoksni. Skolēnus sagaidīja gids Sandra, kura pastāstīja daudz interesantu faktu par cietoksni. Izrādās, ka cietoksnis no putnu lidojuma izskatās kā zvaigzne, un no visām pusēm var ieraudzīt, ka tuvojas ienaidnieks. Skolēniem bija iespēja ne tikai klausīties, bet arī darboties, pildot dažādus interesantus uzdevumus. Visvairāk mums iepatikās mērīt ar soļiem tilta garumu līdz Nikolaja vārtiem, šaut ar skaņu pa plastmasas glāzēm. Mums pat paveicas ieraudzīt dzīvo guļošu sikspārni! To visu papildināja saulainais laiks, kas radīja vēl lielāku prieku.

8. un 9. klases skolēniem bija lieliska iespēja apmeklēt Marka Rotko centru un piedalīties interesantā darbnīcā. Kopā ar gidu, skolēni devās ekskursija pa muzeju, klausījās interesantu stāstu par mūsu slaveno novadnieku mākslinieku Marku Rotko, par viņa dzīvi Daugavpilī un ārzemēs, kā arī par viņa daiļradi. Bērni iepazinās ar mākslinieka darbiem un pat mēģināja iekāpt mākslinieku “kurpēs”, lai labāk izprastu mākslinieka domas. Apmeklējuma otrā daļa tika veltīta radošo darbu veidošanai. Skolēniem piedāvāja izveidot radošo darbu monotipijas tehnikā. Tā ir viena no grafikas tehnikām - gravīra, kura ļauj veidot unikālus, neatkārtojamus darbus. Lāču pamatskolā tik tiešam mācās ļoti radoši, daudzpusīgi skolēni – katram izdevās uzzīmēt ļoti interesantu un savdabīgu darbu.

No visa sirds gribam pateikt paldies gan Cietokšņa un M.Rotko centra gidiem, gan iniciatīvai “Skolas soma” par tik interesantu un aizraujošu mācību dienu!

Lāču pamatskolas A. Kondrašenkova, A. Karpečenkova, A. Koroļkova un V. Nikolajeva

Sēlijas kauss motokrosā