Kristīnes Lipkovas personālizstāde “Ūdens mistērijas”

Kultūra

3. martā plkst. 13:00 Latgales mākslas amatniecības centrā (Domes ielā 1, Līvāni), Daugavpils novada māksliniece Kristīne Lipkova ielūdz uz personālizstādes  "Ūdens mistērijas" atklāšanu un paraugdemonstrējumiem Ebru- gleznošanā uz ūdens.

Kristīne Lipkova īsumā par sevi:  "Piedzimu Daugavpils novadā Kalkūnes pagastā,esmu Jura un Veronikas Švirkstu mazmeita.  Švirkstu dzimtas saknes meklējamas Jersikas un Līvānu novadā, bet divi brāļi, Andrejs Švirksts un Juris Švirksts, kopš 19 gadsimta 30 gadiem, iesakņojušies  Daugavpils novadā- Kalkūnos.

Kalkūnes pļavas,mazas meitenes zinātkāre par dabu, veidoja manu radošo personību. Pamatizglītību tekstilmākslā apguvu mākslas koledžā "Saules skola", augstāko izglītību mākslā ieguvu Latvijas Mākslas akadēmijā Latgales filiālē, šobrīd studēju modes un tekstilmākslas koledžā Londonā.

Dzīvēs laikā biju gan uzņēmēja,savulaik izveidojot mūziķu ,mākslinieku,radošu personību atpūtas vietu - mākslas dārzs"Gliemezis", esmu strādājusi arī kā kultūras darbiniece Naujenē, Daugavpils novadā, tomēr Māksla ir izkonkurējusi un aizņēmusi pilnībā manu dzīvi.

Šobrīd dzīvoju Londonā, esmu brīvmāksliniece,radoši pilnveidojos, organizēju meistarklases gan Latvijā, gan Londonā. Māksla ir mans darbs,atpūta, hobijs un mīlestība. Ik dienu rodas jaunas idejas,ko realizēju dzīvē.

Latvijā jau trešo gadu pēc kārtas  organizēju bezmaksas meistarklases un izstādes, tādā veidā uzturot  saikni ar savu dzimto vietu! Vienmēr priecājos un iedvesmojos no mūsu Latvijas un īpaši Daugavpils novada cilvēkiem,viņu sirsnības un darīt kāres! Vienmēr priecājos sadarboties un dalīties pieredzē!"

 

Aicinām uz vokālo ansambļu koncertskati “Pavasara dziesma”