Krāsu prieks. Satikšanās

AKTUĀLI

Raiņa mājā Berķenelē skatāma gleznu izstāde “Krāsu prieks. Satikšanās”. Latvijā dzimusī, bet Parīzē dzīvojošā 24 gadus vecā māksliniece Marija Leina ir meitene ar īpašām vajadzībām, ar pārsteidzošu krāsu prieku un brīvības izjūtu savos darbos. Par aizraušanos ar gleznošanu un saviem darbiem viņa stāsta: “Es neprotu zīmēt, es spēlējos ar krāsām. Uz audekla ir manas sajūtas”.

Marija ir piedalījusies vairākos jauno talantu konkursos Parīzē, darbi eksponēti dažādās izstādēs.

2020. gada janvārī gleznas bija aplūkojamas personālizstādē Parīzē, Centre Paris Anim' René Goscinny

Savukārt, pagājušā gada augustā darbi bija skatāmi Rīgā, Raiņa un Aspazijas mājā. Bet rudenī apdzīvoja vidi Ed. Smiļģa ielas 44 numura, pag. gadsimta "Staļina ampīra" stilā būvēto trepju rūmē. (Telpās saimnieko “Tautas palīdzības fonds” un darbojas Vides aizsardzības un Zaļās atmodas muzeja birojs.)

Marijas gleznas “Maska” un “Putnu pasaule” rotā biedrības “Dramaturgu asociācija” lugu krājumus “Cilvēkzvērs” (2020)   un “Cilvēktīkls” (2021).  Bet “Deja” ir uz B.Zujānes pieredzes stāsta “Mana aritmētikas grāmatiņa”.

Izstādē skatāmi pēdējo četru gadu darbi.

Lieldienu pasākums Nīcgalē