Jauktā kora „Latgale” 60 gadu jubilejas koncerts „Latgale mana”

AKTUĀLI

10. februārī plkst. 16.00 Augšdaugavas novada Kultūras centrā „Vārpa” (Dobeles ielā 30, Daugavpilī) notiks jauktā kora „Latgale” 60 gadu jubilejas koncerts „Latgale mana”.

Koris savu darbību uzsāka 1964. gada 8. februārī Daugavpils rajona kultūras namā. Pirmie kora diriģenti bija Marjans Margevičs, Gatis Ozoliņš, Skaidrīte Ērliha. 22 gadu garumā kora diriģente bija Vispārējo latviešu Dziesmu svētku goda virsdiriģente Terēzija Broka, bet kopš 2001. gada kora diriģente ir viņas audzēkne Anita Zarāne. Kormeistare Olga Bančenkova.

Savā pastāvēšanas laikā koris ir piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, Latgales novada Dziesmu svētkos, Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos Zviedrijā, Norvēģijā un Lietuvā, kā arī pārstāvējis Augšdaugavas novadu Igaunijā, Baltkrievijā, Krievijā, Armēnijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ukrainā, Polijā, Vācijā un Horvātijā.

10. februāra koncertā būs iespēja dzirdēt gan kora Vispārējo latviešu Dziesmu svētku repertuāra dziesmas, gan mūsdienu komponistu dziesmas, tautasdziesmas un garīgās dziesmas. Koncertā piedalīsies arī Daugavpils valstspilsētas pašvadības iestādes “Vienības nams” Latviešu un latgaliešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra”, Daugavpils Valsts ģimnāzijas meiteņu trio, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas stīgu ansamblis, Staņislavs Kozlovskis-ģitāra, Romāns Saikovskis - saksofons, koncertmeistare Elīna Bambāne.

Pasākumā ieeja brīva.

Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts.

Smaržīgā darbnīca Medumos