Kopā priecājāmies par pavasara tuvošanos!

Kultūra

Silto svētdienu Medumu Tautas namā pavadījām kuplā skaitā. Ar dažādām aktivitātēm  aizvadījām ziemu un saucām pavasari.

Sākām ar pankūku gatavošanu, izmantojām dažas receptes un uz elektriskām pannām ātri un veikli sacepām milzīgu pankūku kalnu. Protams, ka pēc darba apsēdāmies pie galda un padegustējām pankūkas ar saldo tēju un ābolu ievārījumu!

Pēc tam uzlikām  mūsu paštaisītās maskas un ar trokšņiem un muzikālo pavadījumu devāmies  ķekatnieku gājiena pa Medumu  pagastu, nesot katrā mājā līksmību un svētību. Apciemojām un pacienājam ar pankūkām  vairāk nekā desmit saimniekus, ceļā  apturējām autovadītājus, kurus iesaistījām mūsu aktivitātēs. Iegriezāmies  mūsu pagasta veikalos un sasveicinājāmies ar pārdēvējām. Sekojot latviešu tradīcijām,  ar egles zariem nopērām visus, aktivizējot viņu dzīvības spēku, rīkojām cīniņus starp vīriešiem – grūstīšanos ar mugurām, dancojām ar saimniecēm, lai būtu vairāk govju. Protams, mūsdienās govju gandrīz nevienam nav, bet lai būtu piens ledusskapī. Pastaigājoties pa pagastu, cienājām bērnus ar konfektēm un cepumiem, tad atgriezāmies Tautas namā pilni prieka un entuziasma.

Paldies visiem Meteņu aktivitāšu dalībniekiem, kā arī  atsaucīgajiem iedzīvotājiem! Lai visiem pavasaris pilns  veselības,  auglības, miera un labvēlības!

Facebook @medumuTautasNams

Sagatavoja: Medumu pagasta Tautas nama vadītāja Anita Drozdova

Vakarēšana sveču gaismā