Konkursā “Zibsnis” uzmirdzēja Elizabetes Poddubnovas un deju grupas “Tornado” talants

AKTUĀLI

Otro reizi norisinājās talantu konkurss Daugavpils novada jauniešiem “Zibsnis”. Konkursā piedalīties tika aicināti jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kuri dzīvo, strādā vai mācās Daugavpils novadā. Konkursanti tika vērtēti divās kategorijās – dziedāšanas mākslā un dejās.

Dalībniekus vērtēja eksperti – grupas “Warm House” vokāliste un mūzikas pedagoģe Lidija Breska, grupas “Dabasu Durovys” līderis Arnis Slobožaņins, Daugavpils teatrālās laboratorijas skatuves kustības pedagoģe, dejotāja Vanda Gibovska un Daugavpils teātra aktieris Māris Boka.

Mūziķu konkurencē par uzvaru sacentās Višķu pagasta jauniešu centra koris, soliste Elizabete Poddubnova no Vaboles pagasta un grupa “Greedy ForStage”, kuru veido četri puiši, kas darbojas novada Kultūras centra “Vārpa” amatiermākslas kolektīvā.

Dejotāju vidū savu talantu demonstrēja Silenes kultūras nama deju grupa “Tornado”, Salienas vidusskolas deju grupa “Cunami” un dejotāja Diāna Nedvedje  no Višķu pagasta.

Katrs dalībnieks uzstājās ar diviem priekšnesumiem, pēc kuriem sekoja žūrijas komentāri, uzslavas, kritika vai dalībniekiem tika uzdoti precizējoši jautājumi. Pēc redzētā, ekspertiem bija jāvienojas par uzvarētājiem katrā kategorijā. Kā atzina eksperti, visgrūtāk bija vienoties par uzvarētājiem starp mūziķiem, tāpēc kompromisam tika piešķirtas divas dalītās otrās vietas, kuras ieguva grupa “Greedy ForStage” un Višķu pagasta jauniešu centra koris. Grand Prix tika piešķirts Elizabetei Poddubnovai.

Lai gan Elizabete pati ir konkursa “Zibsnis” iniciatore un pērn arī vadīja pasākumu, viņa nolēma šogad pārbaudīt savas spējas kā dalībniece, jo šis ir pēdējais gads, kad viņa vēl atbilst konkursa vecuma kategorijai. Jaunā skatuves māksliniece atzīst, ka priecājas par savu lēmumu, jo tas nesis uzvaru. “Uzvara bija uz jautājuma zīmes, jo konkurenti bija stipri un interesanti. Kad es ieraudzīju, ka konkurēju ar ansambli un kori, sapratu, ka būs grūti vienai cīkstēties pret aptuveni 30 cilvēkiem. Noteikti iesaku korim un grupai “Greedy ForStage” piedalīties arī nākamgad, jo viņi vēl ir jauni un viņiem viss vēl ir priekšā, bet es vairs tādos konkursos nevaru piedalīties vecuma kategoriju dēļ,” tā savu uzvaru komentē Elizabete. Viņa neslēpj, ka skatuve ir viņas magnēts. Nozīmīga pieredze viņai savulaik tika gūta arī populārajā TV vokālo talantu šovā “X- faktors”. “Man ir muzikālā izglītība, esmu piedalījusies dažādos vokālajos konkursos un mana balss tikai attīstās. Tomēr ir otra puse – vecāku attieksme pret mūziku un mani mūzikā. Tā kā tā nav stipri atbalstoša, tad arī es jūtu šaubas. Bet mani skatuve pievelk – es labprāt darbojos aizkulisēs kā režisore vai arī pati uzstājos uz skatuves. Man gribētos tuvākajā laikā radīt vairāku dziesmu apdares un uzrakstīt arī savas dziesmas. Es gan nekur nesteigšos – ja sanāks, tad sanāks,” tā savus nākotnes plānus komentē “Zibšņa” uzvarētāja, kura ikdienā strādā par Medumu pagasta Tautas nama vadītāju.

Dejotāju vidū trešo vietu ieguva Diāna Nedvedje no Višķiem, kura nopietni ar dejošanu aizraujas tikai otro gadu,  otro vietu ieņēma Salienas vidusskolas deju grupa “Cunami”, savukārt par laureātiem tika atzīta Silenes kultūras nama deju grupa “Tornado”, kurai izdevās nosargāt pērnā gada čempionu titulu. Deju grupu “Tornado” veido četras meitenes - Monika, Džūlija, Jeļena un Jūlija, Alevtīnas Mihailovas vadībā. “Mēs cenšamies piedalīties konkursos pēc iespējas biežāk. Mums ļoti patika pagājušā gada konkursa balva – biļetes uz “Prāta Vētras” koncertu, tāpēc ticam, ka arī šogad ir sarūpēts kaut kas foršs. Piedalāmies atkārtoti arī tāpēc, ka konkursā valda lieliska atmosfēra,” tā savu atkārtoto dalību pamato Skrudalienas pagasta pārstāves. Viņas neslēpj, ka labprāt piedalīsies arī nākamgad, jo dalība tādos konkursos ir laba prakse un jaunajām dejotājām nav bail no zaudējuma.

Balvās laureāti un dalībnieki ieguva vērtīgas balvas – dāvanu kartes sadzīves tehnikas un elektronikas veikalā, nošu pulti, lādētājus – akumulatorus, bezmaksas laivu braucienus, kā arī ieejas biļetes uz Daugavpils teātra izrādēm un Daugavpils Marka Rotko centra apmeklējumu.

Pasākumu vadīja Linda Podniece un Ričards Petaško.

FOTOGALERIJA

Aicinām uzņēmējus iesaistīties  Daugavpils novada skolēnu vasaras nodarbinātības programmā