Konkursā “Zelta sietiņš” pulcējās Raiņa un Aspazijas daiļrades cienītāji

AKTUĀLI

Skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš” ik gadu septembra mēnesī Daugavpils novada Raiņa mājā Berķenelē pulcē izcilā latviešu dzejnieka Raiņa un latviešu literātes Aspazijas talanta cienītājus. Arī šoruden konkursā tika aicināti piedalīties skolēni no Daugavpils un tuvējiem novadiem. Konkurss tiek organizēts ar mērķi popularizēt Raiņa un Aspazijas daiļrades mantojumu, skolu jaunatnes vidū veidojot izpratni par latviešu kultūras vērtībām, sekmēt skolēnu literatūras zināšanas, runas kultūras un latviešu valodas izjūtas kopšanu.

Valodas kultūru, dikciju, priekšnesuma izpildījuma māksliniecisko meistarību vērtēt bija ieradusies kompetenta žūrija. Pareizi izvēlēts repertuārs ir pirmais un lielā mērā noteicošais priekšnosacījums veiksmīgam runas priekšnesumam. Taču ne mazāk svarīgs ir kontakts ar klausītāju un domas atklāsme - teikto redzēt, dzirdēt un saprast.

Dalība konkursā bērniem dod ne vien iespēju atraisīties un prasmi pārdzīvot lampu drudzi, bet arī vairāk pievērš grāmatu lasīšanai. Konkursa laureāti Elvita, Katrīna un Ēriks konkursam izvēlējušies savus mīļākos Raiņa un Aspazijas darbus. Elvita stāsta, ka izpildīja tieši savam vecumam atbilstošu repertuāru. “Domāju, ka gados jaunākiem skolēniem to būtu grūtāk uztvert, jo tas patiešām ir jāizjūt”, tā bilst Elvita.

Kā atzina žūrijas pārstāvji, vissīvākā konkurence šogad bija 10.-12. klašu grupā, kuras dalībniekiem bija jāizpilda viens Raiņa vai Aspazijas dzejolis un prozas fragments par Raiņa bērnības gadiem. Vairākus gadus pēc kārtas konkursā piedalās Silenes pamatskolas audzēknis Ēriks Lapkovskis, kas šogad godam nopelnīja uzvaru savā vecuma kategorijā.

Silenes pamatskolas latviešu valodas skolotāja Jeļena Safonova pastāstīja, ka konkursa laureātam Ērikam dzimšanas diena ir vienā dienā ar dzejnieku Raini. “Tā ir tāda skaista sakritība. Ēriks tiešām ir ļoti centīgs jaunietis, kas piedalījās šajā konkursā gadu no gada. Prieks par to, ka izvēloties šī gada repertuāru, mēs strādājām komandā. Tas nebija tikai mans kā skolotājas darbs, bet arī interešu izglītības skolotājas un mūsu pagasta režisores Alevtinas Mihailovas ieguldījums. Es, kā  skolotāju, vairāk strādāju pie satura. Šim konkursam gatavojāmies ļoti nopietni. Ļoti gribas, lai mūsu jaunieši, kas mācās un dzīvo novadā, lasītu grāmatas ar prieku, lai tas viņiem tiešām patiktu un radītu labu nosakņojumu”, tā komentēja skolotāja Jeļena.

Pēc konkursa žūrijas vērtējuma dalībniekiem tika pasniegti Kultūras pārvaldes pateicības raksti un grāmatu dāvinājumi, savukārt laureāti apbalvoti ar konkursa speciālo balvu “Zelta sietiņš”. 1.-4. klašu grupā par laureāti kļuva Katrīna Štekele no Rēzeknes 5. vidusskolas 3. klases, 5.-6. klašu grupā nepārspējams palika novadnieks, Silenes pamatskolas 8. klases audzēknis Ēriks Lapkovskis, savukārt 10.-12.klašu grupā – Elvita Krakope no Rekavas vidusskolas 12. klases. Kopumā konkursā piedalījās 61 dalībnieks no Daugavpils novada un pilsētas, kā arī Aknīstes, Aglonas, Rēzeknes, Dagdas, Zasas, Ilūkstes un citām Latvijas pilsētu skolām.

FOTOGALERIJA  

AS "Latgales Bekons" atvēra modernu gaļas pārstrādes cehu