Komēdija “Saule spīd 24 stundas” Kultūras centrā “Vārpa”

AKTUĀLI

26. aprīlī plkst. 18.00 Kultūras centrā “Vārpa” būs iespēja noskatīties režisora Jura Poškus spēlfilmu “Saule spīd 24 stundas”.

Pārdot visu un braukt uz Ziemeļpolu — tādu lēmumu pieņem Andra Keiša atveidotais kinovaronis, uzņēmējs Mārtiņš.

Kā stāsta režisors un filmas scenārija autors Juris Poškus, šī eksistenciālā komēdija risina jautājumu, ko iesākt, kad cilvēks ir sasniedzis „latviešu sapni” — ir māja, auto, veiksmīgs bizness, skaista draudzene. Ko tālāk? Spēlfilmas Saule spīd 24 stundas galvenais varonis, krāsu biznesa īpašnieks Mārtiņš, veiksmīgi pārdod savu uzņēmumu un 40 gadu dzimšanas dienā nolemj sākt dzīvi no jauna, kopā ar draugiem dodoties uz Ziemeļpolu.

Filma uzņemta Rīgā un Tukuma novadā, kā arī viņpus Polārā loka, Krievijas arktiskajā pilsētiņā Tiksi, kuras ironiskais atainojums filmā nu jau ieguvis jaunu, skarbāku kontekstu.

Filmā piedalās starptautisks aktieru ansamblis – galvenajā lomā Andris Keišs, kopā ar viņu – skatītāju iemīļotie latviešu aktieri Kaspars Znotiņš, Intars Rešetins, Kristīne Krūze-Hermane, bet otrā plāna lomās redzēsim Eiropā pazīstamos norvēģu aktierus Trondu Halbo un Jepi Beku Laursenu (seriāls Pēdējā karaliste / The Last Kingdom u. c.).

Filmas garums: 107 min

Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=ltgoBGy_4dk

Intervija ar filmas galveno varoni Andri Keišu: https://www.diena.lv/raksts/kd/intervijas/par-ko-tu-sapno-intervija-ar-aktieri-andri-keisu-14295709

Svētā Jura svētki Jezupovas baznīcā