Kas ir šifrējošie izspiedējvīrusi (kriptovīrusi) un vai tie apdraud uzņēmējus Latvijā

AKTUĀLI

Mērķa auditorija: Ikviens Latvijas komersants, kura darbība tiktu traucēta / apturēta, ja vairs nebūtu piekļuves uzņēmuma informācijas sistēmām, datorprogrammām un datiem.

Šifrējošie izspiedējvīrusi pēdējo mēnešu laikā vairākkārt iekarojuši arī lielāko laikrakstu un ziņu portālu virsrakstus - gan ar kiber-incidentu ASV, kura ietekmē 6 dienas bija paralizēta ASV lielākā degvielas cauruļvada Colonial Pipeline darbība, gan ar inficētu e-veselības sistēmu Īrijā, kā rezultātā daļēji tika atcelta plānveida palīdzības sniegšana pacientiem.

Latvijā tik liela mēroga un nozīmes incidenti gan pagaidām nav konstatēti, taču CERT.LV katru mēnesi saņem vairākus ziņojumus no Latvijas uzņēmumiem par sašifrētām darbstacijām un serveriem, kā rezultātā šo uzņēmumu darbība tiek traucēta vai pat apturēta. Kopējā tendence, diemžēl, iezīmējas negatīva – upuru skaits katru gadu palielinās. Tāpēc ir svarīgi kriptovīrusu draudus uztvert nopietni un laikus veikt preventīvus pasākumus risku mazināšanai.

Vebinārā runāsim par:

1. Kas ir kriptovīrusi?
2. Cik viegli ir “saķert” kriptovīrusu un kā no tā izvairīties?
3. Esmu kļuvis par kriptovīrusa upuri – ko tālāk?
4. Maksāt vai nemaksāt prasīto izpirkumu?

Dalībnieku ieguvumi:

Pēc semināra noklausīšanās dalībnieki gūs labāku priekšstatu par to, kas tad īsti ir kriptovīrusi un ko darīt, lai pasargātu savu uzņēmumu no neplānotiem izdevumiem un stresa situācijām.

Vebināru vadīs:

Varis Teivāns, CERT.LV vadītājas vietnieks. Varis jau vairāk nekā 15 gadus darbojas kiberdrošībā, un jau no pašiem pirmsākumiem ir iesaistījies arī Latvijas pirmās nacionālās CERT (Computer Emergency Response Team) vienības izveidē un darbībā. Šobrīd Varis vada CERT.LV tehnisko komandu, kas ikdienā strādā ar dažāda mēroga un sarežģītības kiberincidentiem. Vara darbu un ieguldījumu Latvijas kiberdrošības stiprināšanā atzinīgi novērtējušas gan Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, gan Valsts policija.

Vebinārs pieejams tikai LTRK biedriem.
Norises laiks: plkst. 10:00-11:30
Lūgums reģistrēties: https://ej.uz/EK_080721
Pirms vebināra saņemsiet informāciju par pieslēgumu.

Ekskluzīva atpūtas un ekskursiju vieta – glempings “BikBus”