Kalupietis Mareks Meženiks piedalījās Pasaules čempionātā krosā skolēniem

AKTUĀLI

Parīzē (Francija) notika pasaules čempionāts skolēniem krosā. Latvijas izlasē bija iekļauts treneru Janas un Dmitrija Hadakovu audzēknis Mareks Meženiks. Mareks mācās Kalupes pamatskolā un ar sportu nodarbojas Daugavpils novada sporta skolā.

Sacensības bija plaši organizētas ar lielisku trasi 5.5km garumā, kura vijās ap Eifeļa torni, skrējieniem varēja sekot līdzi internetā. Brīvajos brīžos komandām bija jārāda savas valsts prezentācija ar kādu raksturīgu priekšnesumu, Latvijas jaunieši dejoja tautas dejas. Sportiskā ziņā katru valsti pārstāvēta izlases komanda, kā arī labākā skola zēnu un meiteņu konkurencē, kuras tika noskaidrotas Latvijas skolu sacensībās, tās bija – zēniem Preiļu vidusskola, meitenēm Daugavpils 12.vidusskola. Mareks, kā viens no Latvijas garo distanču labākajiem skrējējiem savā vecuma grupā, tika iekļauts Latvijas izlases komandā. Kā jau varēja gaidīt, uzvarēja Āfrikas valsts - Maroko pārstāvji, Latvijas zēnu komanda 18 komandu konkurencē bija 11.vietā. Mareks izcīnīja 55.vietu 105 dalībnieku konkurencē, no 6 Latvijas sportistiem viņš bija trešais, neskatoties uz apstākli, ka bija par gadu diviem jaunāks nekā konkurenti. Tas, ka viņš ir jaunāks nozīmē, ka arī nākamajā gadā būs iespēja piedalīties šajās sacensībās.

 Paldies Daugavpils novada pašvaldībai, kura finansiāli atbalstīja Mareka Meženiku startu pasaules čempionātā.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils novada

sporta skolas direktors
Jānis Skrinda

 

Latvijas bibliotēkās sākas erudīcijas konkursa „Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” 2. kārta