Kalupiešu seniori Aglonā

Kultūra

16. septembrī Kalupes pagasta seniori tika aicināti ekskursijā uz Aglonu.Šī diena visus iedvesmoja ne tikai ar jaunas informācijas iegūšanu, bet arī ar skaisto un silto rudens laiku.

Pirmā apstāšanās vieta - tikko atklātais pasta muzejs. Plašajās zālēs varēja apskatīt izliktos eksponātus, kas daudziem apmeklētajiem atgādināja tās tālās bērnības un jaunības dienas. Kā stāstīja saimnieks Arturs Gražulis,  apziņa, ka tepat blakus virzījies vēsturiskais un Eiropā garākais zirgu pasta trakts Sanktpēterburga – Varšava, dzelzceļš, un viņu rīcībā nonākušās unikālās liecības par pasta attīstību un interesantiem vēstures faktiem arī deva iedvesmu šāda Pasta un informācijas muzeja izveidei.

Aglonas maizes muzeja pagalmā mūs sagaidīja saimniece Vija Kudiņa-latgaliešu tautas tērpā, ar latgalisku uzrunu, ticējumiem, ierašām un dažādiem atgadījumiem no dzīves. Šoreiz saimniecei nevajadzēja stāstīt, kā audzē graudus un cep maizi, jo šīs paaudzes cilvēki to ir redzējuši, daži pat cepuši. Ieejot muzejā, uzreiz varēja pamanīt  uz linu galdauta uzliktu  smaržīgu maizi un kūpošu zāļu tēju. Ciemiņu uzņemšanai Vijas kundze bija sagatavojusi teatralizētu uzvedumu un lūdza nesteidzoties izgaršot rudzu un kviešu maizīti. Pēc tam sekoja  iecienītais ēdiens- kļockas- un šmakauciņa.

Mūsu seniori- Jānis Žuravskis, Andrejs Kaluga - dalījās savos  stāstījumos  no dzīves, kuri tika iemūžināti  saimnieces viesu grāmatā, bet Janīna Ancāne bija visaktīvākā dziedātāja, Lūcija Kolosovska, Jefrosinija Šajevska, Vera Kukle un Andrejs Kaluga –aktīvākie dejotāji!

Kalupes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Ūbele uzrunāja  kalupiešus un sumināja jubilāres: Viktoriju Skrindu, Janīnu Ancāni un Moniku Driņģi. Pasākuma noslēgumā katrs saņēma mazu dāvaniņu – tikko ceptu rudzu maizes klaipiņu, augļus un konfektes. Senioru ceļojums pa Aglonu turpinājās uz svētavotu un  Aglonas baziliku. Prieks acīs bija visiem, ,,ja vari dot un ir, kas ņem!”

Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Līdz gada beigām skolas saņems portatīvos datorus mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanai