Kalupieši ar “Skolas somu” uz Rēzekni pie Gangsteromītes

Izglītība

      Pie omītes? Uz laukiem?

      Tā noteikti iesauktos ikviens skolas bērns aicinājumam nedēļas nogalē apciemot vecvecākus, tikai ne leļļu teātra izrādes “Gangsteromīte” galvenais varonis Bens. To, kā pieticīgā večiņa ar biezajām brillēm pārtop par asu izjūtu cienītāju uz motorollera un peldot ar akvalangu, Kalupes pamatskolas 1.-6. klašu skolēni varēja just līdzi, vērojot Latvijas Leļļu teātra viesizrādi "Gangsteromīte" Latgales vēstniecībā Gors.

      Izrāde aicina bērnus un jauniešus  pārvarēt  aizspriedumus par garlaicīgu dzīvi vecumā, tieši otrādi – atvērt sirdi un ļauties vecu ļaužu stāstiem, iztēlojoties, cik tie var būt aizraujoši un brīnumu pilni.

      Jaunāko klašu skolēniem teātra apmeklējums bija nozīmīgs arī ar to, ka koncertzālē Gors viņi bija pirmo reizi. Lai gan izrādes apmeklējuma virsmērķis bija  iepazīt teātra mākslu un aktieru spēli- kustību, balss intonāciju, emocijas,  mācīties saskatīt ētiskās un estētiskās vērtības, tam pievienojās arī socializācijas funkcija - pieredzes uzkrāšana: izlasīt informāciju ieejas biļetē, atrast savu vietu zālē, “nepazust” starpbrīdī un “neapjukt” garderobē, just līdzi darbībai uz skatuves un pateikties aktieriem ar aplausiem.

      Atpakaļceļā, pārrunājot redzēto un dzirdēto, pozitīvas atsauksmes bija gan no 1. klases, gan 6. klases skolēniem, jo lugas scenārijs bija saistošs kā vieniem, tā otriem. Pēc izrādes skolēni dalījās savos atmiņu stāstos par piedzīvoto pie vecmammām un vectēviem, atzīstot, ka visgaršīgākās pankūkas padodas tieši omītēm.

  Pie omītes! Uz laukiem! Urā!

Ilūkstē satikās Latvijas bāriņtiesu darbinieki