Kalupes skolēni ar ,,Latvijas skolas somu” pa Vidzemi

Izglītība

Kalupes pamatskolas 5.- 9.klašu skolēni projekta ,,Latvijas skolas somas” ietvaros 13.oktobrī  devās rudens ekskursijā uz Cēsīm, Limbažiem un Tūju.

Pirmais pieturas punkts ieveda gadsimtus senā vēsturē.

Viduslaiku tērpā ģērbtas pils kalpotājas pavadībā devāmies pastaigā pa pili, lai izzinātu pils noslēpumus, tās tapšanas vēsturi un daudz interesantu faktu par sadzīvi viduslaikos.Varēja sajust seno auru pils iekšpagalmā un uzkāpt Rietumu tornī lukturīšu gaismā.

Ikviens varēja nonākt pašā pagātnes notikumu un sajūtu epicentrā, ieraudzīt sev vēsturi apkārt. Attālumu no pagājušajiem gadsimtiem līdz mūsdienām palīdzēja pārvarēt 21.gadsimta tehnoloģijas- krāšņs, multimediāls stāsts ar 270 grādu videoprojekcijām un iespaidīgu telpisku apskaņojumu.

Limbažos, Dzīvā  sudraba muzejā, bija iespēja apskatīties  sudrabkaļa  Oļega Auzera  lielformāta sudraba māksla darbus un dažādas  rotas. Cits laiks, citas vērtības.

,,Cilvēka augstākais mērķis ir būt par cēloni visā, bet viņa patiesā būtība un laime ir piepildīt otra vēlēšanos”, tā kādreiz teicis pats mākslinieks.

Tālāk ceļš mūs veda uz Tūju -  ciematiņu jūras krastā.  Lielākā daļa skolēnu jūras plašumu un varenumu, kā arī smilšu kāpas  ieraudzīja pirmo reizi dzīvē.

Skolēni šo ekskursiju atzina par ļoti labu, jo tajā tika piedzīvots tik daudz jauna un interesanta.

Prieks, ka šoruden ceļojām “dzīvajā”! Paldies ,,Latvijas skolas somai!”

6. klases audzinātāja Inese Sauša

Biķernieku pamatskolas izstāde ”Rudens prieks”