Kalupes senioru ceļojums

AKTUĀLI

Vasara Kalupes seniorus aizvilināja ceļojumā apskatīt skaistus dabas skatus Naujenes pagastā, kultūrvēsturiskas vietas, amatniecības centrus, pili un baznīcu Krāslavas pilsētā.

Ar skaistu dabas ainavu, kas atrodas Daugavas krastā, atpūtas parks “Stalkers” iepriecināja ekskursantus ar unikālām celtnēm miniatūru cietokšņa veidā, kā arī akmens un koka skulptūrām. Šī vieta senioriem bija lieliska pastaigai un fotosesijai.

Tālāk ceļojums turpinājās uz Mazo Latgales Šveici, uz pilsētu Daugavas lokos, Krāslavu. Pilsētā mūs sagaidīja atraktīvs, zinošs gids – Eduards Danovskis, kurš sniedza  vēsturisku  informāciju par Valsts nozīmes arhitektūras pieminekli “Krāslavas katoļu baznīcu ar žogu, vārtiem, zvanu torņiem un klostera ēkām.”

Ekskursijas laikā uzzinājām par Plāteru dzimtas devumu Krāslavai, pilsētas vēsturi un nozīmīgākajiem faktiem. Apskatījām kompleksa ēkas: pili, staļļus, kalpu māju, izstaigājām skaistās pils parka ainavas un ieraudzījām elpu aizraujošus skatus uz pilsētu un Daugavas lokiem.

Jaunajā Krāslavas Amatniecības centrā tikāmies ar keramiķiem Valdi un Olgu Pauliņiem, kuri izrādīja savus darbus, dzirdējām stāstus un noskatījāmies filmu par izstrādājumu tapšanas gaitu. Kā arī paši iegādājāmies dažādus suvenīrus.

Pusdienas  baudījām kafejnīcā “Mārīte”, kur veldzējāmies ar piparmētru, ugunspuķes un liepziedu tējām, baudījām pīrādziņus, tāpat iepirkāmies veikalos un veiksmīgi devāmies mājup, plānojot jaunu ceļojumu nākamgad!

 Informāciju sagatavoja Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Augšdaugavas novada uzņēmēji tiek aicināti uz informatīvu semināru