Kalupes bērnu ekskursija uz Skrīveriem

AKTUĀLI

Viens ir dzirdēt, lasīt un veikalā nopirkt, taču pavisam kaut kas cits ir aizbraukt, izbaudīt, redzēt, pamēģināt un pārliecināties pašam, kā top slavenās konfektes ”Gotiņa”, kā tās garšo tikko gatavotas! Kalupes pagasta bērniem tāda iespēja bija – tika organizēta izzinoša ekskursija uz Skrīveru Pārtikas Kombinātu! Bērniem bija lieliska iespēja apskatīt konfekšu ”Gotiņa” papīrīšu kolekcijas un sendienu darba rīkus. Kombināta īpašniece Baiba Lūse demonstrēja un apmācīja mūs ietīt un iesaiņot savas konfektes līdzņemšanai un, kad konfekšu tīšanas prasmes apgūtas, bērni tika pie sertifikāta.

Ekskursija bija interesanta arī pieaugušajiem, jo kombināta īpašniece interesentus aizrāva ar vēstures liecībām - 65 gadu garumā. Gan lieliem, gan maziem - vislielāko prieku sagādāja nu jau 12 dažādu veidu konfekšu degustācija un iepirkšanās. 1. septembrī kombināta konfektes “Gotiņa” ceļos pie Kalupes pamatskolas 1. klases skolēniem ar speciālu Zinību dienas apsveikumu! Nobaudījuši konfektes, tālāk devāmies uz Skrīveru dendroloģisko parku, lai varētu kārtīgi izkustēties. Parka teritorija pārsteidza ar 300 svešzemju koku un krūmu sugu stādījumiem un neparasto reljefu.

Mājupceļā ekskursanti apskatīja Pļaviņu hidroelektrostaciju, kas ir lielākā Baltijā, ar ovācijām šķērsojām Daugavu caur vienīgo tuneli Latvijā.

Ar patīkamām emocijām, iespaidiem par redzēto atgriezāmies Kalupē, lai sāktu jaunu darba cēlienu.

Veiksmi un izturību skolēniem, skolotājiem un vecākiem, uzsākot jauno mācību gadu, vēl Kalupes pagasta pārvalde!

Informāciju sagatavoja Inita Ivdra
Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja

Augšdaugavas novada kultūras pasākumu plāns septembrim