Kalupē lija kā pa Jāņiem

AKTUĀLI

Saulgrieži ir saules un zemes svētki, kad Saule ir savā visaugstākajā spēka punktā. Tas ir brīdis, kad varam būt kopā, vienotiem šeit un visur. Daba pati aicina cilvēkus nākt un uzlādēties ar enerģijām caur vainagu pīšanu, caur dziesmām, caur dejām, caur līksmošanos un ziedu smaržām.

19. jūnijā Kalupes parkā šo svētku sajūtu saulrieta laikā radīja trejdeviņas uguntiņas, ziedi mūzikas skaņas, kas atvēra vārtus “mistērijai saulgriežos”.  Pasākuma varoņu galvenajā lomā iejutās Jānis Teniss un Līga Prigoda, kuriem bija uzticēts ieejas vārtus rotāt ar trejdeviņu ziedu un ozola vainagiem, aizdegt ugunskuru un piedalīties konkursā “Jāņonkuļ, uznes Līgu kalnā”! No trijiem pretendentiem Līga un Jānis – pirmie!

Svētku vadītājas – meitas no deju kolektīva “Leičupe” veica  attīrīšanās, ziedošanas un pateicības  rituālus –  par mūžīgām lietām: zemi, gaisu, uguni un ūdeni. Rituālos ar dziesmām iesaistījās vīru vokālais ansamblis “Čvartaks”.  Folkloras kopas “Kolupka” sievas rotāja ugunskuru ar dažādām Jāņu zālēm un izdziedāja svētku dziesmas.

Jautru vakara noskaņu radīja Ilūkstes amatierteātris “Tādi esam”, rādot epizodi no “Skroderdienām Silmačos”, kas noslēdzās ar  “Skroderdienām Kalupē”.  Kalupes pagasta vadītāja Ināra Ūbele sveica Jāņus un Līgas svētkos, pārējiem novēlēja lustīgu līgošanu jau daļēji iekārtotajā parka teritorijā!

 Saulgrieži vienmēr ir mistikas un jaunu iespēju pilni! Vajag tikai zināt, darīt un ļauties!

 Paldies Leonardam Draškam un viņa komandai par līdzdalību pasākuma organizēšanā.

Informāciju sagatavoja Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Laipni lūgti Ilūkstes pilsētas svētkos!