Kalkūnes pagasta jaunieši rīko pasākumu “Ielīgošana pie Jāņa 2”

AKTUĀLI

21. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 22.00 Kalkūnes pagastā, Jāņa Raiņa mājā Berķenelē, norisināsies Daugavpils novada jauniešu pasākums „Ielīgošana pie Jāņa 2”.

Pasākuma laikā būs iespēja iepazīt latviešu ielīgošanas tradīcijas, piedalīties tematiskajā kvesta spēlē “Atrodi Jāni!”, iepazīt pazīstamā latviešu rakstnieka Jāņa Pliekšāna (Raiņa) dzīvesvietu, kurā viņš ir smēlies iedvesmu saviem  darbiem. Pliekšānu ģimene Berķenelē ir pavadījusi deviņus gadus, pateicoties kuriem rakstnieka darbos tiek atspoguļotas vairākkārt viņa atmiņas par bērnību. 21. jūnija pasākuma dalībniekiem būs iespēja ne tikai aktīvi un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, bet arī piedzīvot vienu no senākajiem un tradicionālākajiem latviešu tautas svētkiem – Ielīgošanu. Pasākuma laikā būs iespēja būt par daļu no tiem cilvēkiem, kas piedalīsies topošā mākslas objekta "Saules labirints" izveidē, kā arī jauniešu komandas tiks aicinātas piedalīties vēl nebijušā kvesta spēlē “Atrodi Jāni!”. Tāpat visiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties tematiskajās radošajās darbnīcās. Vakara noslēgumā visi dalībnieki tiks aicināti uz kopīgu Līgo vakara ugunskura iedegšanu, kam sekos pasākuma dalībnieku apbalvošana.

Pasākuma programma:

Plkst. 18.00 – 18.20 Pasākuma „Ielīgošana pie Jāņa 2” atklāšana

Plkst. 18.20 – 21.00  Kvesta spēle “Atrodi Jāni!” Daugavpils novada jauniešu komandām

Plkst. 18.20 – 21.00 Radošās darbnīcas pasākuma apmeklētājiem

Plkst. 21.00 – 21.10 Ugunskura iedegšana

Plkst. 21.10 – 22.00 Pasākuma noslēgums, dalībnieku apbalvošana

Lūdzam obligāti apstiprināt dalību pasākumā līdz 17. jūnijam, zvanot pa tālruni Natālijai Polovajai +371 27122115 vai sūtot vēstuli uz e-pastu natalija.polovaja@kalkuni.lv.

Līksnā taps mūsdienīgas saktas