Jeļenas Ivancovas “Kaķu pasaulē”

AKTUĀLI

Naujenes tautas bibliotēkā atklāta Jeļenas Ivancovas kaķu figūriņu kolekcijas izstāde “Kaķu pasaulē”.

Savu kolekciju Jeļena sāka veidot apmēram pirms 20 gadiem, kad viņa saņēma dāvanā caurspīdīgu stikla kaķīti. Pamazām tam sāka piebiedroties jauni eksponāti, daudzus no tiem Jeļena iegādājusies ceļojumu laikā, daudzus saņēmusi dāvanā. “Kaķu figūriņu vidū ir daudz “ārzemnieku”. Ceļojumu laikā es ievēroju, ka kaķus mīl praktiski visur,” saka Jeļena. Viņas kolekcijā ir arī daudz figūriņu, ko darinājuši amatnieki, daudzi ir gana ekskluzīvi, jo sastopami tikai vienā eksemplārā.

Kolekcija papildinās ļoti lēni, jo galvenais neesot kvantitāte, bet kvalitāte, saka Jeļena. Pašlaik viņas kolekcijā jau ir ap 120 eksemplāriem. “Parasti ir ļoti grūti paiet garām skaistajiem kaķu purniņiem vai kaķu pārīšiem, cenšos savā kolekcijā neiekļaut skumjus kaķīšus. Visas figūriņas man ir vienādi mīļas, bet sirdij vistuvākais ir kaķītis-piramīda, kuru man Jaunajā gadā uzdāvināja mamma, kad es vēl biju bērnudārzniece - gandrīz pirms 40 gadiem. Ļoti mīļš man ir kaķītis, ko man izgatavoja un uzdāvināja ievērojamais Daugavpils mākslinieks, tēlnieks Pjotrs Hudobčonoks. Protams, katram kaķītim ir savs stāsts. Jāteic, ka šī izstāde manai kolekcijai ir pirmā,” saka Jeļena.

Jāpiebilst, ka Jeļena Ivancova arī pati ir ļoti radoša un talantīga. Ilgus gadus viņa darbojas žurnālistikas lauciņā, pirms dažiem gadiem pievērsusies gleznošanai un brīvajā laikā rada skaistas gleznas.

Kaķu figūriņu izstādi varēs apskatīt līdz 31. martam.

12 izplatītākie mīti par vakcīnām pret Covid-19