Jauno mākslinieku panākumi starptautiskajā bērnu mākslas konkursā ‘’LIDICE 2024’’

AKTUĀLI

8.februārī plkst.12.00 Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijā (Rīgā, Daugavpils ielā 31) notika starptautiskā bērnu mākslas konkursa “Lidice” Latvijas kārtas laureātu apbalvošanas pasākums. Konkursu Latvijā organizēja Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Čehijas Republikas vēstniecību Rīgā.

2024. gadu Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) ir pasludinājusi par Starptautisko kamieļu aizsardzības gadu un Pasaules Pasta savienības 150. gadadienas gadu, tādēļ 52. Starptautiskās bērnu mākslas izstādes „Lidice 2024” tēma ir “KARAVĀNA”.

2024. gada konkursam tika iesūtīti 1210 darbi, savukārt Latvijas kārtas laureātu izstādei izvirzīti 129 darbi, kuri dosies pārstāvēt Latviju konkursā Lidicē (Čehijā). Bērni darbus veidojuši gan vizuālās mākslas tehnikā – zīmējumos, grafikā, gleznojumos, foto, 3D, animācijā, gan vizuāli plastiskajos darbos – keramikā, stiklā, papīra plastikā, tekstilā u.c.

 Konkursa Latvijas kārtā darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izveidota žūrija: Rīgas Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” studijas „Mozaīka” vadītāja Ilze Rimicāne (žūrijas komisijas priekšsēdētāja), Cēsu Bērnu un jauniešu centra keramikas pulciņa vadītāja Līva Boze un gleznotājs, Nacionālo mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla Mākslas skolas vadītājs Jānis Dukāts. Savukārt Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā Latvijas konkursa dalībniekiem piešķirs savas simpātiju balvas.

Špoģu Mūzikas un mākslas audzēkņi arī veiksmīgi startēja šajā konkursā. Dominika Poļačonoka (7 gadi), Roberta Kalugas (5 gadi), (skolotāja Vita Kāpostiņa –Tuče) un pat divi darbi Darjas Adahovskas  (skolotājs Valdis Grebežs) ceļos uz Čehiju, lai cīnītos starp labākajiem pasaules darbiem. Darjai Adahovskai Čehijas Republikas vēstniecība piešķīra arī savu simpātijas balvu, kuras pavisam bija tikai 15 no iesūtītiem Latvijas 129 darbiem.

Pasākuma laikā tika arī sumināti pagājušā gada konkursa starptautiskā posma laureāti. Starp tiem Špoģu Mūzikas un mākslas audzēkne Justīne Abarone ( skolotājs Valdis Grebežs).

Apsveicam jaunos māksliniekus ar sasniegtajiem rezultātiem konkursā un novēlam spilgtus panākumus arī turpmākajos mākslas pasākumos!

Aizgavēņa jautrības Kalupē