Jauno ģimeņu svētkos iepriecināja 49 novada saimes

AKTUĀLI

Daugavpils novada Dzimtsarakstu nodaļa, kura jau vairākus gadus iedibinājusi tradīciju godināt novada stiprās ģimenes un pārus pasākumā "Savij ap mani gadus”, šogad vēlējās iepriecināt novada jaunos vecākus, kuri audzina bērnus. Ar Daugavpils novada domes, Dzimtsarakstu nodaļas, kluba “Tamideja” un virkni citu atbalstītāju palīdzību, 49 ģimenes tika aicinātas gūt prieku Jauno ģimeņu svētkos. “Mums un pagasta cilvēkiem ļoti patīk svētki “Savij ap mani gadus”, tomēr radās doma pamainīt formātu un sagādāt svētkus arī jaunajām ģimenēm. “Savij ap mani gadus” nekur nepazudīs, tos un Jauno ģimeņu svētkus rīkosim ik caur gadu,” plānos dalījās Daugavpils novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Valija Jurķāne.

Pasākums notika gan Mātes dienas, gan Starptautiskās ģimenes dienas zīmē, kuru ik gadu visā pasaulē atzīmē 15. maijā. Starptautiskā ģimenes diena ir pēc ANO iniciatīvas radīta diena, kas aicina ikvienu aizdomāties par ģimenes neizmērojamo lomu cilvēku dzīvē, tās nozīmību un vērtību.

Klātesošās ģimenes uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Rasčevskis. “Redzot jūs, man ir ticība un cerība, ka mums ir nākotne, jo aug atvasītes, kuras tiek mīlētas un lolotas. Ģimene ir katras sabiedrības un valsts pamats. Lai cik tuvus vai tālus ceļus esam gājuši, ģimene vienmēr ir tā osta un piestātne, kurā vēlamies atgriezties,” savā uzrunā norādīja A. Rasčevskis.

Jauno ģimeņu svētkos bērniem tika sarūpēti dažādi pārsteigumi – koncerts, atraktīvi priekšnesumi, rotaļas, gaismas un burbuļšovs, gaisa balonu meistarklase, sejas apgleznošana, bērnu tetovējumi, foto stūrītis, cienasts, draudzīgi dzīvnieciņi maskās, kuru tēlos iejutās Kalkūnes pagasta brīvprātīgie jaunieši, kā arī noslēgumā gaisa balonu palaišana augstu debesīs. Pasākumu vadīja Sandis Ulpe un Oļesja Ņikitina.

Jāatzīmē, ka pērn Daugavpils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 143 Simtgades bērniņi, no kuriem 133 deklarēti kā novada iedzīvotāji. Lai gan vairākumā gadījumu bērni ģimenēs piedzimuši kā pirmie vai otrie, netrūkst arī tādu saimju, kuras jau ieguvušas daudzbērnu ģimenes statusu. “Kas ir vajadzīgs jaunatnei, lai tā veidotu ģimeni? Dzīvojamā platība un darbs, lai būtu nauda, ar kuru varētu cienīgi uzturēt savu ģimeni. Jaunatne mums ir ļoti atraktīva, pārējo viņi izdomās un izdarīs paši. Ir daudz tādu ģimeņu, kuros ir otrais, trešais un pat ceturtais bērniņš. Cilvēki cenšas, strādā, domā un vēlas palikt novadā,” pārliecināta V. Jurķāne.

Tā, piemēram, trīs atvases – Emīliju, Patriku un Jēkabu – audzina Ainārs un Linda Jonāni no Sventes pagasta. Viņi jokoties saka, ka, jau iepazīstoties, kaldināja plānus par kuplu ģimeni. “Normālā ģimenē jābūt vismaz trim bērniem – viens sev, otrs sievai un trešais valstij. Arī ceturtais un piektais būs valstij, jo ir jāceļ demogrāfija,” pārliecināts Ainārs. Jonāni uzskata, ka Sventes pagastā ir labvēlīga vide jaunām ģimenēm. “Ir gan skola, gan bērnudārzs, kas ir pilnīgi pietiekami, lai uzsāktu ģimenes dzīvi. Manuprāt, darbs, pirmkārt, ir atkarīgs no ģimenes galvu spējām,” turpina Ainārs. “Mūsējiem bērniem ir paveicies, ka viņi dzīvo laukos un izklaidi atrod paši,” papildina Linda.

Arī Ozoliņi no Vaboles pagasta ir pārliecināti, ka novads ir lieliska vieta, ko saukt par savām mājām. “Vabolē ģimenēm palīdz gan pagasta pārvalde, gan ir pieejama skola un bērnudārzs. Arī jaunieši nesen atjaunoja bērnu laukumu ar smilšu kastēm un šūpolēm. Tā ir laba vieta, kur bērns var droši iziet ārā un nav jāuztraucas, ka viņš atrodas uz ielas. Te visi ir savējie – viens par otru rūpējamies un esam pazīstami,” savu pagastu slavē Ilze Ozoliņa, kura kopā ar vīru Mārtiņu audzina Anniju un Miķeli. Ilze stāsta, ka katru gadu Mātes dienā vecākā meita skolā sarūpē koncertu un uzdāvina apsveikuma kartīti. Ilze: “Šogad mums jau ir otrā Māmiņdiena, kad ir brālis, kuru arī Annija ieraksta apsveikuma kartītē. Man tā ir mīļuma diena, jo tieku apsveikta, sabučota, apēdam arī kādu kūku.”

Savukārt Silovu ģimene no Skrudalienas pagasta pirms pusgada kļuva par daudzbērnu ģimeni un nu savā paspārnē lolo trīs bērniņus - Viktoriju, Valēriju un pastarīti Kirilu. “Trīs bērni nebija plānoti, lai gan sirdī gribējām puisīti. Divas meitenes mums jau bija, tomēr vēlējāmies arī mantinieku,” lepnumu par ģimeni neslēpj Anastasija un Vitālijs. Silovi ir pārliecināti, ka ar katru nākamo bērniņu ir vieglāk, jo jau ir gūta pieredze. “Sākums ir grūtākais, pēc tam pierod un kļūst vieglāk.  Ar pirmo meitu bija grūti, ar otro jau nedaudz vieglāk, savukārt ar trešo viss ir it kā pats par sevi saprotams un pierasts,” stāsta ģimenes galva Vitālijs. Arī Silovu ģimenē tiek atzīmēta Māmiņdiena ar svētku mielastu, bērnu apsveikumiem un bučām.

Dāvana jaunajiem vecākiem un viņu atvasītēm bija arī Jauno ģimeņu svētki, kuru laikā mammām un tētiem bija iespēja vismaz uz brīdi aizmirst par rūpēm, iepazīties ar citām ģimenēm un brīnišķīgi pavadīt laiku kopā ar bērniem, kuri guva spilgtas un neaizmirstamas emocijas.

 • Pasākuma finansēja - Daugavpils novada dome
 • Pasākumu organizēja -  Daugavpils novada dzimtsarakstu nodaļa  un  Kluba Tamideja   vadītāja Gaļina Bobiļeva

Liels paldies pasākumu atbalstītājiem:

 • Fotogrāfs Andrejs Kalašņiks
 • Gaisa baloni-Jurijs Kiseļs
 • Studija”VIVAT-Vadītāja Katrīna Paukšta
 • Daugavpils Būvniecības tehnikuma vokālais ansamblis “Celtnieks” , vadītāja Ilona Kiruka
 • Muzikants Staņislavs Grabļevskis
 • Burbuļšovs - bērnu svētku aģentūra Chucha Chacha, vadītāja Tatjana Laitāne.
 • Gaismas  bilžu šovs- Viktorija Šelomijenko
 • Pasākumu vadītājas  Ņina Rudze un Tatjana Garkule
 • Dzīvās lelles : Viktorija,Karīna, Jeļena,Aleksandra, Jekaterīna ,  tērpi Irina Artemjeva
 • Akvagrims –Jeļena, Oksana , Jekaterina
 • Pagastu pārvaldes un Daugavpils novada kultūras centrs “Vārpa”
 • Pasākuma vadītāji-  Oļesja Ņikitina  un Sandis Ulpe

Mātes dienai veltīta radošā darbnīca