Jaunas zināšanas ar programmu “Latvijas skolas soma”

Izglītība

Ilūkstes Raiņa vidusskolas 1., 4.klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās izzināt maizes ceļu no grauda līdz klaipam Maizes muzejā Aglonā. Skolēni bija vienisprātis, ka nodarbība bija ļoti interesanta un izzinoša. Arvilam bija interesanti klausīties, kā maizīti agrāk cepa, kā cienīja. Sofijai  visvairāk patika samīļot maizīti. Armandam bija prieks, ka pats varēja veidot maizes kukulīti un aizvest to uz mājām. Kā teica Armands, mammai maizīte ļoti garšoja.

4. klašu skolēnu viedoklis ir līdzīgs pirmklasnieku domām. Gabriels uztraucās, ka neatpazīs savu klaipiņu, bet tomēr atrada. Aurēlija ar nepacietību gaidīja, kad varēs nogaršot savu klaipiņu. Daži skolēni stāstīja, ka mājās arī viņu vecmāmiņas cep maizīti.
Skolēni priecājās par jauki pavadītu dienu un iespēju tik daudz uzzināt par maizes ceļu no grauda līdz klaipam.
Programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 5.b, 6.a un 7.b klases skolēni apmeklēja Vienkoču parku, lai iepazītos ar Kokamatniecības muzeja tapšanas vēsturi, tā ekspozīciju, kokamatniecības arodu un gūtu iemaņas kokapstrādē, gatavojot savu seno rotaļlietu/mūzikas instrumentu – dūceni.

Dienas beigās visi sapulcējās pie ugunskura, cepa desiņas, spēlēja bumbu, baudīja skaisto Vienkoču parka dabu.
Edvīnam bija interesanti Kokamatniecības muzejā, kur tika iedarbināti senie kokapstrādes darbgaldi. Gūtās zināšanas varēs izmantot dizaina un tehnoloģiju stundās. Markuss uzskata, ka iegūtās zināšanas varēs izmantot dabaszinībās. Kristeram vislabāk patika savas rotaļlietas – dūceņa izgatavošana. Viņš uzzināju, kāds ir pasaulē visvieglākais un vissmagākais kokmateriāls. Visi skolēni ir vienisprātis, ka diena pavadīta saturīgi un interesanti.

4.b klases audzinātāja Ingrīda Siņuka

5.b klases audzinātāja Silvija Romaņenkova

No jūnija būs izmaiņas vienā reģionālo autobusu maršruta Rīga–llūkste–Daugavpils reisā