Janvārī “Meža Mackevičos” turpinās zemessargu apmācības

AKTUĀLI

No 1. līdz 31. janvārim ieskaitot, Daugavpils novada Vaboles pagasta mācību poligonā “Meža Mackeviči” notiks Zemessardzes militārās mācības. Nodarbību mērķis ir pilnveidot zemessargu zināšanas un iemaņas darbā ar dažāda veida ieroču sistēmām.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kājnieku bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī, kā arī Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies!

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbojas Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Iedzīvotāju ievērībai!

No 1.  līdz 31. janvārim ieskaitot, Daugavpils novada Vaboles pagasta mācību poligona “Meža Mackeviči” apkārtnē iespējami pārvietošanās ierobežojumi un būs izvietots drošības, apķēdējums. Mācību laikā pārvietosies militārā tehnika, bruņoti karavīri un zemessargi, tiks izmantota mācību un kaujas munīcija, kā arī kaujas imitācijas līdzekļi. Mācību norises vietās, atrodot mācību nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Nacionālo bruņoto spēku personāla augstākminētās plānotās apmācības ir saskaņotas un notiek mācību ietvaros. Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties apmācību laikā. Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Daugavpils novada dome rīko neapbūvētas zemes vienības nomas tiesību izsoli