Izzinošas virtuālās realitātes nodarbības Naujenes pamatskolā

Izglītība

15. maijā Naujenes pamatskolas 1. – 9. klases skolēniem projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja piedalīties SIA “P.N.R.” virtuālās realitātes nodarbībā.

1. – 4. klases skolēni nodarbībā “ES saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu” iepazina mākslu, izmantojot tehnoloģiju iespējas. Leļļu un animācijas izrādi skolēni skatījās virtuālajā realitātē, izmantojot 3D brilles.

Skolēniem bija aizraujoši redzēt senos, aizvēsturiskos alu zīmējumus, galveno varoni –  zēnu Leo. Aizraujoši bija skatīties – it kā pats atrodies Leonardo da Vinči piezīmju grāmatā un vajadzēja saprast, ka zēnu sauc tāpat kā Leonardo da Vinči, uzzināt, ka Leonardo savas piezīmes lasīja spoguļa priekšā, jo tās bija ačgārnas un to, ka Leonardo da Vinči rakstīja no kreisās uz labo pusi- spoguļrakstā. Stāsta  būtība – kāda gan būtu pasaule, ja nebūtu krāsu un ja vien būs tādi zēni kā Leo, tad māksla neizzudīs. Noskatoties leļļu un animācijas izrādi - piedzīvojumu virtuālajā realitātē, skolēni paplašināja zināšanas par mākslas pirmsākumiem un mākslinieka lomu, kā arī apjauta nozīmīgākās mākslas vērtības.

Savukārt 5. – 9.kl. skolēni ar virtuālo briļļu palīdzību skatījās filmu “Mūzika un skaņa”. Izrādās, ka skaņu var ne tikai sadzirdēt un pierakstīt ar notīm, bet arī ieraudzīt, iepazīstinot no fizikas skatupunkta. Nodarbības laikā skolēni sistematizēja zināšanas par mūzikas attīstības posmiem, tās žanriem, izciliem komponistiem un viņu skaņdarbiem, daudzveidīgiem mūzikas instrumentiem, kā arī pasaules pazīstamākajiem izpildītājiem.

Skolēni guva neparastu pieredzi mācīšanās jomā. Virtuālās realitātes brilles izraisīja lielu interesi skolēnu vidū. Daudzi mūsu audzēkņi uzsvēra, ka šādi varētu mācīties vairākus mācību priekšmetus. Varbūt tiešām  virtuālās realitātes brilles ir nākotnes mācību metode, kas varētu skolēnus ieinteresēt?

Sakām lielu paldies organizatoriem par interesanto nodarbību!

Zinaīda Pauliņa, Naujenes pamatsk. direktora vietniece

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Ilūkstē