Izstādes tiešsaistes prezentācija Naujenes tautas bibliotēkā

AKTUĀLI

Izstādes "No skaitāmiem kauliņiem līdz elektroniskai skaitļošanas tehnikai un ne tikai" tiešsaistes prezentācija

Maija mēnesī Naujenes tautas bibliotēkas izstāžu cikla "Bibliotēkas vitrīnas stāsti" ietvaros skatāma Alekseja Sokolova skaitļošanas tehnikas kolekcijas izstāde "No skaitāmiem kauliņiem līdz elektroniskai skaitļošanas tehnikai un ne tikai"

27. maijā Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka novadīja tiešsaistes izstādes atklāšanu Naujenes pamatskolas 5.-8. klases skolēniem. Kopā ar bibliotekāri pasākumu vadīja Daugavpils Universitātes studente Laura Grigorjeva.

Kolekcionārs Aleksejs Sokolovs bibliotēkas izstādei deponēja nelielu daļu no savas tehnisko rīku kolekcijas, tikai 74 eksponātus, kuri tika vākti vairāk nekā 10 gadus. Kolekcijā ir arī datortehnika sākot ar IBM 8088; 286; Pentium 4..... un tās sastāvdaļas. Dažādas drukāšanas iekārtas, sākot no rakstāmmašīnām līdz printeriem. Kolekcijā ir dažādas spēles sākot no mehāniskām beidzot ar mūsdienīgām Playstation. Kolekcijas pamats ir skaitļošanas tehnika - dažādu marku un ražotāju kalkulatori - (85 vienības).

Izstādes prezentācijas laikā bibliotekāre ne tikai rādīja eksponātus, bet arī stāstīja interesantus faktus no skaitļošanas tehnikas vēstures. Bērni uzzināja, kas ir abaks, ko nozīme vārds calculus, kā izskatījās pirmie aritmometri un kā, ar viņiem strādāt. Laura Grigorjeva pastāstīja par saziņas tehnikas vēsturi un parādīja Alekseja Sokolova kolekcijā esošo telegrāfu, vecus telefona aparātus, tekstofonu u.c. tehniku, pastāstīja par morzas kodu. Nodarbības noslēguma skolēni atbildēja uz E-viktorīnas jautājumiem.

Paldies, Aleksejam Sokolovam par atsaucību un iespēju skatīt šo jauko kolekciju Naujenes tautas bibliotēkā.

Vairāk par izstādi skat.šeit. https://naujenesbibliotekasbernunodala.blogspot.com/2021/05/izstades-no-skaitamiem-kauliniem-lidz.html

Diāna Čiževska Naujenes tautas bibliotēkas vadītāja 65450246

Kam jāuztur servitūta ceļš?