Izstādes par priesteri – mocekli atklāšana un garīgās mūzikas koncerts Višķu baznīcā

AKTUĀLI

26. jūlijā Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā atklās izstādi “Priesteris - moceklis Vladislavs Litaunieks”. Ceļojošā izstāde par priesteri un mocekli Vladislavu Litaunieku bija aplūkojama vairākos Latvijas dievnamos. Viņš par priesteri kalpoja no 1933. līdz 1941. gadam. Priesteris nodzīvoja nepilnus 32 gadus, tomēr paspēja paveikt ļoti daudz.

Vladislavs Litaunieks piederēja pie tā laika Latvijas jaunās paaudzes priesteriem – nacionālistiski noskaņots, aktīvs, darbīgs, pierobežas cilvēku uzticamības persona un paraugs. Jaunais priesteris bija arī kapelāns Latvijas pierobežas aizsargiem, aizsargu organizācijas biedrs, darbojās Katoliskās jaunatnes savienībā (tā būs viena no apsūdzībā pieminētajām lietām). Gados jaunais priesteris bija ļoti cienīts un mīlēts sava krietnuma dēļ.

1941. gadā nežēlīgi nomocīts. Višķu draudzes locekļi no cietuma masu kapiem pārapbedīja viņu savas baznīcas dārzā. Ar laiku pieaug ticīgo cilvēku interese par Latvijas priesteriem, mocekļiem. Ticīgie Latvijas dievnamos lūdzas par priestera un mocekļa Vladislava Litaunieka beatifikācijas veicināšanu.

Pēc izstādes atklāšanas notiks garīgās mūzikas koncerts “Mūzika Debesīm”. Koncertā piedalīsies Agate Jermaļonoka, Jacinta Ciganoviča un Andris Bižāns – Špoģu vidusskolas un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas absolventi.

Informāciju sniedza: Višķu pagasta Sabiedriskā centra vadītājs Jānis Belkovskis

Radošā darbnīca „Vasaras prieki„