Izstādē “Balttour 2017” popularizēja novada tūrisma piedāvājumu

AKTUĀLI

No 3. līdz 5. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā jau 24. reizi norisinājās viena no sezonas pirmajām tūrisma izstādēm-gadatirgiem Eiropā - “Balttour 2017”.

Daugavpils novada tūrisma piedāvājumu vienotajā Latgales reģiona stendā pārstāvēja Daugavpils novada aģentūra “TAKA”, sadarbojoties ar Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūru. Daugavpils novada attīstības aģentūras “TAKA” tūrisma speciālisti ceļotgribētāju uzmanību šogad akcentēja uz izstrādātajiem maršrutiem pa Daugavpils novadu, novada uzņēmēju produktiem un šajā gadā plānotiem pasākumiem.

Katrs no aģentūras piedāvātajiem maršrutiem: “Pa Pirmā pasaules kara bunkuriem”, “Pie turīgajiem vecticībniekiem”, “Pie seno amatu meistariem” un “Ābolu garšas ceļš”, ļauj iepazīt novada kultūrvēsturi, izbaudīt tā krāšņo dabu, apgūt senās amatniecības prasmes un izgaršot vietējo virtuvi.

Daugavpils novada uzņēmēju tūrisma piedāvājums ir plašs un daudzveidīgs: ir gan atpūtas kompleksi un bāzes, kas piedāvā naktsmītnes un ēdināšanas pakalpojumus, vairākas aktīvās atpūtas iespējas, semināru un svinību rīkošanu, gan arī brīvdienu un lauku mājas, kas aicina izbaudīt nesteidzīgo atpūtu pie ūdeņiem, izpērties lauku pirtiņā, pamakšķerēt un izgaršot lauku labumus. “Balttour” izstādes laikā Daugavpils un Daugavpils novada stendā katrs apmeklētājs varēja saņemt ieteikumu jebkurai gaumei.

Izstādes aktīvāko un sportiskāko apmeklētājus uzmanības lokā bija arī aģentūras “TAKA” plānotais pasākums “Tūrisma triatlons 2017”. Piedalīties pasākumā var jebkura vecuma un fiziskās sagatavotības līmeņa interesents, kas prot mīt pedāļus, laivot, skriet un vēlas pavadīt savu brīvdienu Likteņupes gleznainajā posmā – dabas parkā “Daugavas loki”. Tūrisma triatlona laikā dalībnieki tiek aicināti laivot pa Daugavu, izbraukt 35. velo maršruta posmu un skriet finišā pēc balvas. Triatlona dalībnieki izsalkuši nepaliks – par cienastu parūpēsies Daugavpils novada uzņēmējs – “Vest-D”.

Izstādes apmeklētāji tika informēti par pasākumu organizācijas iespējam kompleksā “Višķu estrāde un stadions”, kā arī aicināti apmeklēt Višķu estrādē ieplānotos kultūras pasākumus, lielākie no kuriem ir Latgales mākslas svētki “Krāsas karogā” un Līgo nakts pasākums.

Izstādes laikā bija vērojama interese par aktīvās atpūtas iespējām Daugavpils novadā, īpaša interese potenciālajiem tūristiem bija par atpūtas iespējām dabas parkā “Daugavas loki”, ir jāatzīst, ka dabas parks jau ir atpazīstams galamērķis Latvijas un ārvalstu tūristu starpā, un tie mērķtiecīgi plāno savu ceļojumu uz šo gleznaino dabas nostūri. Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra 22.un 23.martā rīkos tūrisma kontaktbiržu “Daugavpils – daudzveidīgs tūrisma galamērķis”, kuras ietvaros ieplānota Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas un Krievijas tūrisma profesionāļu vizīte arī dabas parkā “Daugavas loki”, kas būs nozīmīgs ieguldījums tūrisma sezonas veiksmīgai uzsākšanai.

Izņemot dabas tūrisma piedāvajumus, vairākus apmeklētājus interesēja pirts pakalpojumu iespējas un amatniecība.

Runājot par amatniecību, jāpievērš uzmanība tam, ka kopš pagājušā gada tūrisma sezonas Daugavpils novadā ir iespējams iepazīties ar seno amatu - misas pagatavošanas procesu, ko piedāvā Misas “Senā darbnīca”. Šeit katram gribētājam ir iespēja izzināt dzēriena pagatavošanas procesu un pašam pielikt roku visos tā tapšanas posmos, uzzināt, kā no misas top alus un, protams to dzērienu nogaršot. Misas “Senā darbnīca” strādā izbraukuma kārtībā. Viena no populārākajām vietām, kur ir iespējams ieplānot meistardarbnīcu, ir Daugavpils novada Naujenes novadpētniecības muzejs un Slutišķu vecticībnieku lauku sēta.

Tradicionāli pēc izstādes - gadatirgus "Balttour" atklāšanas ceremonijas tika apbalvoti arī gada cilvēki tūrismā. Šogad nominācijā "Tūrisma informācijas centra vadītājs 2016" tika godināta Krāslavas tūrisma informācijas centra vadītāja Tatjana Kozačuka.

Informāciju sagatavoja: Diāna Timošenko

Latvijas čempionāts volejbolā senioriem