Iznomājot tehniku un instrumentus, atvieglo lauku iedzīvotāju ikdienu

AKTUĀLI

Kā stāsta uzņēmuma “Sēlijas noma” īpašnieks Atis Muižnieks, viņa ģimenes uzņēmums ir veidojies pakāpeniski. Muižnieku ģimene jau trešajā paaudzē Bebrenē nodarbojas ar lauksaimniecību un piensaimniecību. Ata pamatbizness ir bioloģiskā saimniecība “Sēlmuiža”. Ideja par tehnikas nomas pakalpojuma izveidi radusies, kad pie dzimtas mājas būvēja garāžu un tā celtniecībai pašam bija jāatrod nepieciešamie instrumenti. Lauku saimniecībās allaž ir ko sakopt un remontēt, jo darbi nekad neapstājas. Pēc saimnieka teiktā, lai paveiktu visus savus darbus, nepieciešamās tehnikas vai instrumentu lauku cilvēkiem lielākoties pašu īpašumā nav. Tuvākie nomas pakalpojuma sniedzēji atrodas Daugavpilī vai Jēkabpilī, bet arī tur tehniku dabūt ir sarežģīti, jo ir jāgaida rindas pat līdz vairākām nedēļām, kas nav parocīgi. Mazajiem lauksaimniekiem vai mājsaimniecībām visu dzīvē nepieciešamo tehniku, kas nepieciešama dažādiem darbiem iegādāties un uzturēt ir pārāk dārgi un neizdevīgi. “Tika apzināti apkārtējie zemnieki un celtnieki, kas kaut ko dara. Jautājām viņiem, kādi instrumenti ir vajadzīgi viņu darbam. Biežāk pieminēja blieti un arī stalažas. Sarakstā ir arī garās trepes, putekļu sūcējs, ģenerators, un citi instrumenti,” teic Atis.

Tā arī radās ideja par tehnikas nomas pakalpojumu, kas atvieglotu dzīvi gan savam uzņēmumam, gan citiem tuvējā apkārtnē esošiem saimniekiem, kurā būtu iespēja ātri un viegli izīrēt savam mērķim nepieciešamo instrumentu jebkurā diennakts vai nedēļas laikā. Uzņēmums nodrošina personīgu pieeju, laipnu padomu, apmācību un konsultācijas tehnikas lietošanā. Ja nepieciešams, nodrošinot arī tehnikas piegādi līdz darba vietai. “Drīz vien pie mums iznomā būs pieejams viens papildus agregāts, kuram cerams būs liels noiets zemnieku saimniecībās. Tas ir betona maisītājs, kurš montējas pie traktoru frontālā iekrāvēja, automātiski sagatavojot betona – smilts maisījumu.” Pēc A. Muižnieka paustā, šāda iekārta ir izdevīga, jo var būtiski ieekonomēt uz transportēšanas izdevumiem, kas mēdz sastādīt pat lielāku daļu, nekā pati betonēšana, pasūtot šo pakalpojumu no lielajām pilsētām.

Jauns pakalpojums – instrumentu dalīšanās

Vēl viena lieta, kuru uzņēmējs vēlas attīstīt, ir citu īpašumā esošo instrumentu iznomāšana: “Ja kādam mājās ir krāsošanas iekārta vai kāds cits instruments,

caur mūsu platformu katrs īpašnieks varētu iznomāt savu iekārtu citiem, lai tā nestāvētu bez pielietošanas, bet nestu peļņu.” Pēc A. Muižnieka teiktā, instrumentu un tehnikas dalīšanās varētu būt perspektīvs nākotnes “trends”, jo pirkt visu pašam ir neracionāli, kas arī bija minēta kā viena no projekta inovācijām. Patlaban, lai izvietotu savu tehniku iznomā, ir jāsakontaktējas ar uzņēmumu “Sēlijas noma”, bet nākotnē iespējams uzņēmuma mājaslapa pārtaps par sava veida “Airbnb” (pasaulē slavens tiešsaistes uzņēmums īslaicīgai dzīvokļa īrei) prototipu, kur saimnieki pašu spēkiem varētu izvietot pieejamos instrumentus un tehniku, tādējādi palielinot piedāvājuma klāstu.

Pašreiz iespējams iznomāt sastatnes, blieti, strāvas ģeneratoru, betona maisītāju, zāles pļāvēju, malkas skaldītāju, trepes, kravas piekabi, dažādus elektroinstrumentus, kas vairāk der mazajām mājsaimniecībām. Lielākā daļa instrumentu darbojas ar akumulatoru, tādēļ tos iespējams izmantot vietās, kur nav elektrības pieslēguma. “Mūsdienās laiks ir ļoti lielā vērtē. Braukt uz Daugavpili vai Jēkabpili pēc tās pašas blietes aizņems pusi dienas. Iznomājot tehniku uz vietas, tiek ekonomēts ne tikai laiks, bet arī finanses, turklāt daudz ko var veikt paša spēkiem. Mēs nekonkurējam ar lielajiem nomas milžiem ar smago tehniku, bet mazajiem uzņēmējiem un lauku iedzīvotājiem šis pakalpojums ir daudz elastīgāks un pieejamāks, jo vienmēr esam pieejami te pat uz vietas,” rezumē Atis Muižnieks.

Saimnieks sola, ka nākotnē centīsies papildināt tehnikas nomas klāstu arī ar citiem nepieciešamajiem  darbarīkiem.

Piedāvā arī apsaimniekošanu

Šobrīd ”Sēlijas noma” piedāvā arī apsaimniekošanas pakalpojumus - nopļaut zāli, saskaldīt malku, perspektīvā tiks piedāvāts arī kapu apkopšanas pakalpojumus.

Atim jau ir atrasts kontakts ar vienu no mājas īpašniekiem Bebrenes apkaimē, kurš pats ir rīdzinieks, un viņam nepieciešams appļaut lielu teritoriju apkārt: “Pašu spēkiem viņi to nevēlas darīt, jo pietrūkst laika. Šādā gadījumā var izmantot mūsu pakalpojumus, mēs visu paveiksim, bet saimnieki varēs rīkot ballītes un atpūsties!”  Šis nodoms gan uzreiz atduras pret darbaspēka totālo trūkumu. Pēc uzņēmēju teiktā, atrast darbinieku laukos ir praktiski neiespējami.

Nomas instrumentu iegāde tika realizēta, īstenojot projektu “Atbalsts mikro, mazās un vidējās uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī darbinieku kompetenču un produktivitātes celšanai”, kur tika iegūts 70% liels atbalsts instrumentu iegādei.

Teksts, foto: D. Bitiņš

Sazinies ar uzņēmēju:
selijasnoma.lv
www.facebook.com/selijas.noma
Zvani: 26 596 334
info@selijasnoma.lv

Katram savi Dziesmu svētki