Izlasīto grāmatu svētki Naujenes bibliotēkā

AKTUĀLI

No 2. aprīļa līdz 8. maijam, lai izkoptu un veicinātu lasīšanas paradumus ģimenē, Naujenes bibliotēka sadarbībā ar Naujenes pirmsskolas izglītības iestādi “Rūķītis”, organizē lasīšanas veicināšanas aktivitāšu ciklu  “Lasām kopā = Esam kopā” pirmskolas vecuma bērniem un to vecākiem, kurš notiek LR Kultūras ministrijas atbalstītā projekta “Ceļā uz “Latviešu grāmatai 500” Latvijas reģionos:” Lasīšanas paradumi un to veicināšana” ietvaros.

Aprīļa sākumā Naujenes bibliotēka nodeva  PII “Rūķītis”- trim vecāko bērnu grupu audzinātājām -  3 bērnu  grāmatas- Kiniēra, Nikola.  Mazliet drosmes; Melece, Anete. Pazudušais miedziņš; Žutaute, Lina.  Kika Mika un kaķis uz nedēļu.

    PII “Rūķītis” vecākās grupas audzinātāja katru dienu grāmatu nodod viena bērna vecākiem, kuru viņi kopā ar bērnu vakarā izlasa un no rīta atved atpakaļ uz bērnu dārzu, lai vakarā to iedotu nākamajam bērnam lasīšanai. Grāmatas ceļo no viena bērna līdz otram, kamēr nav izlasījušas visas trīs grupas (62 bērni).

 30. aprīlī, kad grāmatas izlasīs visi bērni kopā ar vecākiem, Naujenes bibliotēkas bibliotekārs atnāks uz pirmskolas izglītības iestādi un organizēs literāro nodarbību “Lasām kopā = Esam kopā”, kur tiks apspriesta katra  grāmata, tās sižets, varoņi!  Bērniem tiks lūgts uzzīmēt savu lasīšanas piedzīvojumu. Katrs bērns saņems diplomu par dalību grāmatas lasīšanā.

8. maijā Naujenes bibliotēka organizē Izlasīto grāmatu svētkus “Lasām kopā = Esam kopā”, kur bērniem tiks piedāvāta tikšanās ar ilustratori Agiju Staku un viņas ilustrāciju izstādes atklāšana. Visi bērni saņems nozīmītes ”Lasām kopā = Esam kopā”, bukletus un ielūgumus vecākiem kopā ar bērniem uz bibliotēku!!

Svētkus organizē Naujenes bibliotēka, tos atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka, LR Kultūras ministrija.

Informāciju sagatavoja:

Diāna Čiževska

Naujenes bibliotēkas vadītāja

E-pasts: biblioteka@naujene.lv

Tālr. 654 50246

Noslēdzies viens no vērienīgākajiem Augšdaugavas novada pašvaldības realizētajiem projektiem