Īstenots projekts “No sirds sirdij”

AKTUĀLI

Silenes Vissvētas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcas draudze šogad no 1. jūnija līdz 30. septembrim nodibinājuma “CARITAS LATVIJA” Žēlsirdības projektu  konkursa  ietvaros veiksmīgi realizēja projektu “No sirds sirdij”.

Projekta mērķis bija palīdzēt grūtībās nonākušiem sirmgalvjiem, sniedzot viņiem ne tikai materiālu, bet arī garīgu un emocionālu atbalstu. Bija svarīgi dot senioriem ne tikai materiālus labumus, bet arī garīgus, kas uzlabotu viņu dzīves kvalitāti, garīgo un psihisko veselību. Šim mērķim projekta garumā tika organizētas aktivitātes, kas palīdzēja uzlabot senioru noskaņojumu un pārvarēt viņu atstumtību un vientulību. Senioru apciemošanas laikā tika izdalīta katoļu garīgā literatūra, bet Silenes Romas katoļu baznīcā tika organizēts dievkalpojums par senioru veselību, kura laikā  seniorus gaidīja 25 sagatavotas “Labas jūtas dāvinājumi”. Ņemot vērā mērķauditorijas materiālās iespējas, veselības stāvokli un dzīves apstākļus, projekta gaitā tika organizēta iespēja senioriem saņemt pirts pakalpojumu. Šis pakalpojums ļoti nepieciešams arī laukos, jo senioriem grūti organizēt to pašu spēkiem. Par projekta finansējumu tika izsniegti 90 taloni Silenes sabiedriskās pirts apmeklējumam. Projekta dalībniekiem tika izsniegtas 29 pakas ar personīgās higiēnas piederumiem. Silenes Romas katoļu baznīcas draudzes locekļi ir pateicīgi nodibinājumam “CARITAS LATVIJA” par lielisku iespēju palīdzēt veciem cilvēkiem un atvieglot viņu ikdienu.

Naujenes tautas bibliotēkas "Lasīšanas maratona 2021" starts