Ilūkstē pabeigti būvdarbi mākslīgā seguma futbola laukumā

AKTUĀLI

Ilūkstē vasaras izskaņā tika pabeigti būvdarbi, jaunajā futbola laukumā ar mākslīgo segumu. Projekts tika realizēts sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju. Pašvaldība ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu, ņemot aizņēmumu, sagatavoja mākslīgā seguma futbola laukuma pamatni, uzstādīja žogu ap laukumu un apgaismojumu, savukārt Latvijas Futbola federācija kļuva par sponsoru futbola laukuma segumam.

Šī futbola laukuma projekts ir viens no pirmajiem, ko ir iesākusi Augšdaugavas novada pašvaldība, un veiksmīgi to arī realizējusi. “Mēs kā pašvaldība esam operatīvi darbojušies, un mums ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Latvijas Futbola federāciju. Bez šīs sadarbības droši vien rezultāts nebūtu arī redzams. Šis ir labs piemērs, ko var izdarīt, ja grib darīt, kad sadarbojas gan valsts, gan pašvaldība, gan NVO, gan šajā gadījumā arī Latvijas Futbola federācija,” teic Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Aizbalts.

Augšdaugavas novada Sporta skolas vadītājs Dzintars Pabērzs: “Šīs diena ir īpaša ne tikai futbola cienītājiem, bet arī pilsētas iedzīvotājiem, jo tagad Ilūkstē ir savs mākslīgā futbola laukums. Šeit trenēties varēs gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie. Mans ir prieks, ka mūsu sporta skolas futbola nodaļas audzēkņiem būs kur trenēties gandrīz visu cauru gadu.”

Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko skaidro, ka projekts ir tapis LFF infrastruktūras projektu programmas ietvaros. Tā ir speciālā programma, kurā federācija sadarbojas ar pašvaldībām futbola segumu atjaunošanā. Tāpat federācija dāvināja divus jaunus futbola vārtus, un futbola bumbas. Neilgu laiku atpakaļ pašvaldība arī piešķīra papildus līdzekļus šai investīciju iecerei, lai uzstādītu papildus tīklus aiz futbola vārtiem: “Mums paveicās, ka pašvaldībā ir tāda vadība, kas izpilda to, ko apsolīja, bet mēs no savas puses vienmēr esam gatavi atbalstīt šādus projektus. Ilūkstē futbola attīstība nākotnē ir garantēta.”

Ilūkste lepojas ar tiem daudziem saviem talantīgiem futbolistiem, kā Andris Vaņins, kurš piecas reizes tika atzīts par Latvijas labāko futbolistu, un aizvadījis vairāk nekā 100 spēles valsts izlases sastāvā, Jurijs Žigajevs, kurš valsts izlasē ir nospēlējis 35 spēles, Aleksandrs Jeļisejevs, kurš strādā futbola federācijas elites futbola departamentā, Ritus Krjauklis, kurš spēlē Latvijas futbola izlasē, Sandra Voitāne, kura pēdējos divus gadus tika atzīta par Latvijas labāko futbolisti, bet tagad pārstāv ārzemju klubu. D. Pabērzs īpašu atzinību ir izteicis trenerim Vladimiram Vinokurovam, kurš ir daudzu minēto futbolistu pirmais treneris.

Futbola laukums ir 60x40 m, pēc noteikumiem te varēs notikt spēles formātā astoņi uz astoņi spēlētāji. Nākamgad tiek plānots īstenot projektu pie dabīgā futbola laukuma Ilūkstē, kur varētu paradīties zālāja laistīšanas iekārta.

Pamatnes sagatavošanas darbus veica SIA “Jēkabpils PMK”; līgumsumma – 169 450 eiro.

Teksts, foto: Dainis Bitiņš

Deputāti pieņem iedzīvotājus (septembris)