Ilūkstē notiks Marka Jermaka lekcijas

AKTUĀLI

9. novembrī 17.00 lekcija „Saprast savu pusaudzi”

Katram vecumposmam ir savs uzdevums, vēstījums. Veiksmīgi tiekot galā ar uzdevumu, cilvēks pāriet nākamajā posmā. Rezultātā veidojas harmoniska, iekšēji integrēta personība. Cilvēks, kurš tic sev un pasaulei, prot tikt galā ar izaicinājumiem, māk būt ar citiem, bet nesaplūst. Šajā ziņā pusaudža vecumam ir milzīga loma.

Visai bieži pusaudzim grūti apjēgt dinamiskas pārmaiņas savā ķermenī, emocijās, attiecībās. Tāpat nav viegli viņa vecākiem, tuviniekiem, skolotājiem. Protams, sākas arī cīņas par patstāvību, kaut gan pusaudzis paliek ļoti atkarīgs no pieaugušo atbalsta.

Nav viegli būt blakus pusaudzim, jo viņam pašam arī nav viegli ar sevi. Tomēr ir vērts viņu atbalstīt, apliecināt savu mīlestību un izpratni tādā veidā, kas atbilst viņa vajadzībām, uzticēties, piedot, kā arī uzturēt taisnīgas prasības.

Pasākuma laikā pārrunāsim:

•           kāda ir pusaudžu vecuma specifika,
•           pret ko un kāpēc protestē pusaudži,
•           kā iemācīties nolikt robežas attiecībās ar bērniem, kuri vairs nav bērni,
•           kā runāt ar pusaudzi par seksualitāti un citiem „smagiem” jautājumiem.

Lekciju vadīs Marks Jermaks, sertificēts psihoterapijas speciālists, Mg.psych.

16. novembrī 17.00 lekcija „Laiks sev un ģimenei”

Dzīvojam laikā, kad visapkārt valda spriedze un steiga, bet apstākļi prasa no mums aizvien lielāku efektivitāti. Galu galā daudzi no mums piedzīvo izdegšanu un citus simptomus, kas norāda uz nepieciešamību dzīvot sev piemērotā ritmā.

Kādi ir mūsu iekšējie resursi? Kā varam atjaunot spēkus? Kas palīdz līdzsvarot savas vajadzības ar apkārtējo gaidām, ģimeni un darbu? Šiem līdzsvara meklējumiem būs veltīta lekcija „Laiks sev un ģimenei”.

Pasākuma laikā pārrunāsim…

-          kā atpazīt un izprast mūsu patiesas vajadzības,

-          kas palīdz parūpēties par sevi un tuviniekiem, bet kas tam traucē,

-          kādi līdzekļi un metodes palīdz atgūt un uzlabot kontaktu ar sevi,

-          ko varam mainīt savā ikdienā, lai atgūtu savus iekšējos resursus.

Lekciju vadīs Marks Jermaks, sertificēts psihoterapijas speciālists, Mg.psych.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā ir iespējams sazināties, zvanot 65447866

ESF projekts “Pasākumi vietējās sabiedrības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novada Ilūkstes apkārtnē” (Nr.9.2.4.216/I/058)

Lekcijas notiks Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā.

Projekta “Kvesta spēles jauniešiem” ietvaros jaunieši izmēģināja nebijušās aktivitātes