Projekta “Kvesta spēles jauniešiem” ietvaros jaunieši izmēģināja nebijušās aktivitātes

AKTUĀLI

Kalkūnes jauniešu attīstības centra jaunieši ir sekmīgi organizējuši visas ieplānotas aktivitātes projekta “Kvesta spēles jauniešiem” ietvaros. 17. augustā, kā pirmā projekta aktivitāte, Raiņa mājā Berķenelē un Medumos, Pirmā Pasaules kara muzejā, notika tūrisma kvests “Novada dārgumi: Apslēpto bagātību medības”. Savukārt, septembrī tika atvērtas divas kvesta istabas: Sventē, jauniešu pulcēšanas vietā detektīvais kvests “Šerloks Holms” un Kalkūnē, Kalkūnes jauniešu centrā piedzīvojumu kvests “Baisā pirtiņa”.

Projekta “Kvesta spēles jauniešiem” mērķis ir veicināt Augšdaugavas novadā jauniešu saliedēšanas aktivitāšu dažādošanu, izmantojot kvesta spēles kā neformālas izglītības metodi.

Kvesti var būt gan jautras un amizantas, gan noslēpumainas un pat šausmu pilnas. Tas ir jautrs pasākums ar konkrētu tematiku un uzdevumiem, kurus jāveic grupās no trim līdz pieciem cilvēkiem. Projekta ietvaros kvesta spēles un kvesta istabas ļāva aizraujoši pavadīt savu brīvo laiku, kā arī trenēt loģisko domāšanu un atjautību, gan gatavojot kvestus, gan piedaloties tajos.

No 26. septembra ir pieejama detektīvā kvesta istaba «Šerloks Holms», kuru ir izmēģinājuši jau vairāk nekā 20 jauniešu, kuri varēja iejusties detektīvu lomā un atrisināt “kriminālnoziegumu”. Pirms uzdevumu veikšanas, tās dalībnieki tiek iepazīstināti ar stāstu par notikušo noziegumu, tā galvenajiem tēliem. Kvesta gaitā, stundas laikā jauniešiem darbojoties komandā, jāpilda dažādi uzdevumi uz loģiku, jārisina miklas un rēbusus, meklējot slēdzienus, lai pakāpeniski varētu atrisināt doto uzdevumu. Kvesta istabu uz doto brīdi ir apmeklējuši jaunieši no Kalkūnes, Naujenes un Ilūkstes jauniešu attīstības centriem.

No 30. septembra jaunieši var pārbaudīt savu drosmi un izturību apmeklējot kvesta istabu Kalkūnē “Baisā pirtiņa”. Tā ir piedzīvojumu istaba ar šausmu tematiku. Kvests notiek tumsā, tematiski izdekorētās telpās, saspridzinātā atmosfērā. Dalībnieku mērķis ir stundas laikā atrisināt visus uzdevumus, atvērt visas kastes un atrast atslēgu, lai izietu no trakā pirtnieka telpas. Kvesta laikā jauniešiem tiek dota iespēja pārvarēt savas bailes, emocionāli izpausties. Gatavojot kvesta istabu, jaunieši ir palīdzējuši sagatavot dekorācijas, lai izveidotu baisās pirts atmosfēru, kā arī ir izmantotas dažādas ierīces, ar kuru palīdzību kvesta istaba ir tiešām līdzīga tām, kuras var apmeklēt, maksājot bieži vien ne mazu naudu.

Projekta ietvaros Kalkūnes jauniešu attīstības centram ir izdevies izveidot visas trīs kvesta istabas, dodot jauniešiem no visiem Augšdaugavas novada jauniešu attīstības centriem komandās kopā ar saviem jaunatnes lietu speciālistiem piedalīties vēl nebijušās aktivitātēs, bezmaksas izmēģināt kvesta istabas, uzzināt arī jauno noderīgu informāciju, kā arī sadraudzēties labāk savā starpā.

Paldies visiem, kas palīdzēja mums izveidot kvestus, kas piedalījās tajos un kas atbalstīja Mūs – Raiņa mājas Berķenelē darbiniekiem, Miropijai Petkunei un Pirmā Pasaules kara muzejam Medumos, Kalkūnes pagasta pārvaldei un Kalkūnes pagasta bibliotēkai.

Projekts “Kvesta spēles jauniešiem” tika realizēts Augšdaugavas novada jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa “Attīsti sevi!” ietvaros.

Rakstu ir sagatavojis Kalkūnes jauniešu attīstības centra jaunatnes lietu speciālists Andrejs Rucko
Foto: Margarita Vasiļevska

Sumināti konkursa “Saimnieks 2023” dalībnieki