Ilmāra Znotiņa foto izstāde “Latgales ļaudis” būs apskatāma Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā

AKTUĀLI

31. martā plkst. 17.00 Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā (Rīgā, Ķengaragā, Prūšu 13a) atklās fotogrāfa Ilmāra Znotiņa foto izstādi “Latgales ļaudis”.

“Izstāde  “Latgales ļaudis” ir ļoti personisks projekts, jo mans tēvs ir no Latgales, Daugavpils novada Kalupes pagasta un bērnības vasaras es bieži vadīju laukos. Tas ko labi zinām,  liekas  tik ikdienišķs, ka bieži pat nepamanām savdabīgo, unikālo un izzūdošo,” atklāj fotogrāfs Ilmārs Znotiņš.

Ilggadējais preses fotogrāfs un foto mākslinieks Ilmārs Znotiņš  ikdienā strādā dokumentālās un ziņu fotogrāfijas  laukā.  No 1989. līdz 1991. gadam  I.Znotiņš strādāja nacionālajā ziņu aģentūrā ‘’LETA”. 1991. gadā  bija viens no ziņu aģentūras  “A.F.I.”  dibinātājiem. Bet no 1995. līdz 2006. gadam darbojās laikrakstā  “ Diena” kā fotoreportieris. 2010. gadā kļuva par šī laikraksta  galveno redaktoru. I.  Znotiņš beidzis Latvijas Universitātes Žurnālistikas nodaļu, specializējies Maskavas Universitātes Fotožurnālistikas nodaļā, kā arī  absolvējis dažādus starptautiskus fotožurnālistikas kursus.

Cilvēki pasaulē Latvijas notikumus bieži ierauga tieši Ilmāra fotogrāfijās. Viņam ir neskaitāmas publikācijas par Latvijas un ārvalstu notikumiem. I. Znotiņš ir  arī viens  no fotoakcijas “Viena diena Latvijā” organizētājiem, piedalījies  daudzās izstādēs Latvijā un ārvalstīs.

“Ierosmi fotogrāfēt Latgalē guvu no sava drauga, dāņu fotogrāfa Siga Stasiga, kurš viesojoties manās tēva mājās  teica: “Fotogrāfē, drīz tā visa, pirmatnējā, unikālā nebūs, mums Dānijā vairs nav.” Mans fotoprojekts ir balstīts uz vizuālu stāstu par vienkāršajiem, jaukajiem Latgales  cilvēkiem, par viņu dzīves ritu, kurā svarīgu vietu ieņem ticība Dievam, gan tagad, gan arī tad, kad baznīcā iet uzdrošinājās ne katrs.  Bet latgalieši gāja un joprojām iet. Cilvēks, Dievs, Darbs  ir šo ļaužu pamats uz to balstās projekta vizuālā koncepcija. “

Foto projekts “ Latgales ļaudis” realizēts Kalupes pagasta pārvaldes projekta “Kalupes pagasta kultūras zīmes Latvijas stāstā” Valsts Kultūrkapitāla programmas “Latvijai – 100” ietvaros, izstādi Kalupē atklāja 2016.gada 1. jūlijā.

Par iespēju skatīt izstādi “Latgales ļaudis”  Rīgā pateicamies Daugavpils novada Kultūras pārvaldei un   Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūrai. Īpašs paldies Daugavpils novada Kalupes pagasta pārvaldei.

Viesturs Rencis, Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas
ārpusskolas darba vadītājs, 67704820

 

Publiskā apspriešana par koku ciršanu