„Ikšķiles saldējuma” izzinošā nodarbība Ilūkstes Raiņa vidusskolā

Izglītība

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 18.martā Ilūkstes Raiņa vidusskolas 1.- 4.klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt izzinošu nodarbību “Saldējums mākslas telpā. Laikmetīgā māksla”. Nodarbības laikā skolēni iepazina, kā saldējums tiek attēlots un parādīts laikmetīgās mākslas griezumā dažādās nozarēs — modē, mūzikā, tēlniecībā, gleznotājmākslā, reklāmas nozarē un citās jomās.    

Bērni uzzināja par saldējuma muzejiem pasaulē, kā un kāpēc tie izveidoti. Skolēni izzināja, kā saldējuma tēls tiek izmantots sadzīves preču dizainā, aplūkojot dažādus ikdienas priekšmetus.                               

Nodarbības laikā katrs dalībnieks izgatavoja savu “saldējuma kolāžu”. Paldies uzņēmumam “Ikšķiles saldējums” par izzinošo un interesanto nodarbību! Skolēniem bija daudz pozitīvu iespaidu un interesantu atklājumu:

 Loreta: “Es nezināju, ka ir saldējuma muzeji. Kad skatījos fotogrāfijas, mēģināju iedomāties sevi šajā muzejā.” Arī Evards bija pārsteigts, ka saldējumam par godu ir 6 muzeji.

    Danils: “Pastāstīšu mājās, ka ir Saldējuma muzeji.”

Aurēlija: “Man patīk zīmēt un veidot skulptūriņas no plastilīna, bet tagad es mēģināšu izmantot saldējuma modeli. Tas ir interesanti!”

    Airita: “Katy Perry tērpi ļoti patika…”

    Solveiga: “Nezināju, ka ir tik daudz mākslas darbu, kur izmantots saldējuma tēls.”

    Danielam patika grafiti, bet Annijai – Pikaso glezna!

    Simona: “Kad iešu uz veikalu, pievērsīšu uzmanību, kādas vēl ir preces saldējuma formā”

    Alise: ”Jānoklausās dziesma “Šokolades saldējums”...”

    Deniss: ”Man patika viss. Bet es gribētu paskatīties, kā ražo pašu saldējumu.”

4.b klases audzinātāja Ingrīda Siņuka

Sagaidīsim pavasari Augšdaugavas novadā!