Ik vienam sirdī Naujenes pagasts…

AKTUĀLI

Naujenes pagasts ir vieta, kur Daugava vijas cauri mežiem, pļavām un laukiem… Vēsturiskās noslēpumainības piepildīta, pavasara krāšņo ziedu paklājiem noklāta šī nelielā pasaules daļa ik sirdī ir ikvienam pagasta iedzīvotājam. Cilvēki, kas šeit dzīvo ir šī pagasta dvēsele. Maijs ir visskaistākais mēnesis – svaigs pavasara vējš, siltie saules stari un burvīgiem ziediem noklātas pļavas. Un, protams, ka tieši šajā mēnesī skaistajam Naujenes pagastam ir svētki!

28. maijā Naujenē izskanēja Naujenes pagasta svētki “Ik sirdī šī nelielā pasaules daļa…”. Tie aizsākās ar sv. Misi Juzefovas sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā. Sv. Misi dziedāja Demenes Kultūras nama vokālais ansamblis “Aizturi elpu!” (ansambļa vadītāja Ņina Šukste). Pēc mises visiem klātesošajiem bija iespēja izbaudīt nelielu garīgās mūzikas koncertu, kurā muzicēja ansamblis “Aizturi elpu!” un dziesminiece Džeina Gavare kopā ar Annu Brišku (ģitāra). Tas bija neaizmirstams emocionāli aizkustinošs ceļojums mūzikā, kārtējo reizi klātesošie pārliecinājās, ka mūzika ir brīnišķīga Dieva dāvana un tai piemīt liels spēks. Tā prot nomierināt, saviļņot un pacilāt, un tajā var izpaust savus priekus un bēdas.

Vēlāk Naujenes novadpētniecības muzejs pulcēja lielu skaitu skatītāju uz izstādes “Dzīvi dzīvojot. Atmiņu atspulgi” atklāšanu, kas veltīta ievērojamām Daugavpils novada vecticībnieku dzimtām. Sarunā ar Vasilisu Pudovkinu, Inu Kirničansku un Kiru Stoļarovu uzzinājām viņu dzimtu stāstus, fotogrāfijas un priekšmetus, kuri tika lietoti vecticībnieku sētā gan svētku reizēs, gan ikdienas darbos.

Naujenes pagasta svētku atklāšana iesākās ar skanīgu Naujenes mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra priekšnesumu (diriģents Jānis Grinberts). Svētkos iedzīvotājus sveica un uzrunāja Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne un Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska. Tika sveikti 35 mazie ķipari, kas papildināja ar savām mazajām pēdiņām Naujenes pagastu un nu jau uzsāka savas pirmās gaitas pa Naujenes pagasta takām…  Protams, neiztika bez tradicionālām mazuļu rāpošanas sacensībām, kurās rāpoja ne tikai mazuļi, bet tēti, mammas un lietā tika likti gan mobilie telefoni, gan grabuļi, gan tēta stiprās mīlošās rokas un mammas smaidi, lai mazulis tiktu līdz finišam.

Visi klātesošie tika aicināti arī uz Naujenes pagasta iestāžu – Naujenes pamatskolas, Lāču pamatskolas, Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centra, Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” radošajām darbnīcām. Kopā ar Naujenes tautas bibliotēku varēja darboties mākslas plenērā. Pasakaini skaistā Juzefovas parka dīķa malā gūstot iedvesmu varēja radīt skaistus mākslas darbus. Kopā ar Aleksandru Maijeru varēja izgatavot niedru stabules un iepazīties ar dažādiem paštaisītiem mūzikas instrumentiem, bērni, izejot piedzīvojumu taku “Brīnumziedu meklējot” varēja atstāt arī savu novēlējumu Naujenes pagastam svētkos uz mākslas sienas, kā arī pārtapt par kādu citu sejiņu apgleznošanas darbnīcā un izlēkāties uz nebēdu piepūšamajās atrakcijās. Ar skaļu troksni uz svētkiem ieradās baikeri, kuri piedāvāja izvizināt visus tos, kuri jau sen sapņoja pabūt motocikla mugurā. Tie, kuriem baikeru vizināšanās bija par skaļu, varēja nodoties izjādēm ar poniju, turpat netālu darbojās arī zirglietu andele.

Naujenes jaunatnes un iniciatīvas centrs bija parūpējies par jautrām sporta aktivitātēm, pēc kurām visi tika aicināti pie Naujenes saimes galda baudīt “Naujenes pagasta” zupu.

Svētku koncertā visus sveica Naujenes Kultūras centra radošie kolektīvi – bērnu vokālais ansamblis “Odziņas” (vadītāja Tatjana Zviceviča), vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Dveina” (vadītāja Santa Matisāne), folkloras kopa “Rūžeņa” (vadītāja Inga Zeile), senioru vokālais ansamblis “Dzeipurs” (vadītāja Aiga Krute) un Naujenes dienas centra senioru deju kolektīvs “Smaids” (vadītāja Ilga Upeniece). Naujenes pagasta svētku kulminācija bija latviešu deju mūzikas kulta grupa “Tranzīts”.

Pēc karsti pavadītiem pagasta svētkiem, romantiskā atmosfērā “Baltajā krogā” varēja baudīt dzīvo mūziku, par kuru parūpējās “Aiga un Gunārs”.

Paldies Daugavpils novada domei, Naujenes pagasta pārvaldei un SIA “Naujenes pakalpojumu servisam” par atbalstu.

Naujenes kultūras centra kolektīvs izsaka pateicību visiem, kas atbalstīja un līdzdarbojās pasākuma rīkošanā!

FOTOGALERIJA

Aiga Krute  

Līgo pasākums Višķu brīvdabas estrādē